Mikulovský gourmet festival nahlédne do kuchyně Dietrichsteinů

Mikulov, 5. června 2014 - MIKULOV GOURMET FESTIVAL slaví letos páté výročí. Velkolepá oslava kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny začíná v Mikulově v pátek 6. června a potrvá celý víkend. Letošní 5. ročník festivalu vzdává hold bohaté šlechtické kuchyni Dietrichsteinů s reminiscencí na jejich letní kratochvíle.

mikulov gastronomie

„Inspirovali jsme se v kuchyni Maxmiliána I., který byl druhým pánem na mikulovském panství Dietrichsteinů a působil ve službách císaře Rudolfa II. jako komoří a štolba. Jeho životní vášní byl lov a jeho lovecké hostiny byly vyhlášenou událostí pro celé císařství,“ říká organizátor festivalu Petr Marcinčák.

Festivalová menu pro sedmero restaurací, které jsou do akce zapojeny, jsou připravena, stejně jako vína z Vinařství Marcinčák a Vinařství Volařík. Servírovat se budou lahůdky, které připraví špičkoví kuchaři z Národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů.
V hotelu Eliška bude vařit Miroslav Husák, v hotelu Marcinčák Jan Horký, v hotelu Maroli Martin Svatek, Zámeckou restauraci ovládne kuchařské umění Jaroslava Kozdělky, v restauraci Aquarium Relax se představí Petr Vlásek. Ve speciálně připravené Rybí restauraci v lomu Mariánský mlýn bude vařit Patrik Bečvář a v restauraci Pod Svatým kopečkem Radek David.

Právě tato nově zařazená restaurace, která vznikne speciálně v přírodní kulise úpatí Svatého kopečku s výhledem na celý Mikulov, je jednou z novinek letošního kulinářského setkání. Organizátoři tak navazují na snahu pánů z Dietrichsteinu o sepětí člověka s krajinou a současně o vnímání země jako bohaté zahrady, která člověku přináší své plody.

Všechna festivalová menu jsou velmi pestrá. Podávat se bude například krémová polévka z cuket s restovanými smrži a olejem z medvědího česneku nebo račí závin s marinovanou mrkví v citrusech a petrželovou majonézou. Milovníci zvěřiny jistě ocení zaječí stehno na víně s pastiňákovým pyré či dančí hřbet s povidlovou omáčkou a lanýžovým prachem. Sladkou tečkou na závěr může být jahodový řez či tvarohové knedlíčky s meruňkovým cullis a skořicovou zmrzlinou.

„Snažíme se objevovat a nalézat novou identitu jihomoravské tradiční kuchyně. Díky spolupráci s Národním týmem kuchařů a cukrářů AKC ČR je každý rok nastavena laťka gastronomické úrovně festivalu velmi vysoko. Ale sázka na kvalitu a čerstvé lokální suroviny představuje jedinou správnou cestu, jak gastronomicky pozvednout celý region,“ vysvětluje hlavní smysl dnes již tradičního gurmánského setkání jeho hlavní organizátor a známý moravský vinař Petr Marcinčák.

Gourmet tour po sedmi restauracích začíná v pátek 6. června a vyvrcholí v neděli 8. června. Více informací o 5. ročníku MIKULOV GOURMET FESTIVALU najdete na stránkách mgfest.cz.

(js)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...