Dny židovské kultury v Mikulově ve znamení kulturních i gastronomických specialit

Brno/Mikulov, 25. září 2014 - Dějiny hebrejského obyvatelstva v Mikulově, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie si připomene již sedmý ročník festivalu Dny židovské kultury. Ten se na různých místech v Mikulově uskuteční ve dnech 26. až 29. září. Návštěvníci se mohou těšit na divadlo, výstavy, besedy, ochutnávku židovských pokrmů, na taneční vystoupení či prohlídku židovských památek.

zidovsky svicen

Festival začne v pátek v 18 hodin v kinosále, kde se představí dětský divadelní soubor Vidy Neuwirthové Feigele s hrou Ester. Od 19 hodin bude následovat beseda s Vidou Neuwirthovou, také bude  během večera ochutnávka židovské kuchyně.

Sobotní program bude pokračovat od 14 hodin v galerii Efram, kde budou k vidění fotografie Jindřicha Buxbauma, zahraje skupina Natalika a ochutnávat se budou košer vína a židovské cukroví. Program bude probíhat také před galerií, kde se všichni zájemci mohou zapojit do výuky židovských tanců. „V případě nepříznivého počasí se program přesune do Kinoklubu,“ řekla Sylva Chludilová, která se na organizaci Dnů židovské kultury v Mikulově podílí. Od 17 hodin bude v galerii Efram probíhat přednáška Terezie Dubinové na téma kořeny ženské spirituality.

Na neděli je připravena prohlídka židovských památek. V 9 a v 15 hodin bude komentovaná prohlídka nově zrekonstruované synagogy a na 14. hodinu je připravena komentovaná prohlídka židovského hřbitova. V 11 hodin se uskuteční v synagoze koncert ve stylu JEWorld Music.

Celou akci zakončí pondělní dopolední promítání dokumentárního filmu s názvem Arnošt Lustig – devět životů, které začíná v 10 hodin v Městské  kině.

Židé žili v Mikulově již od 2. poloviny 14. století a město bylo od 16. století až do roku 1851 politickým, kulturním a duchovním centrem moravských Židů a sídlem moravského zemského rabína.

Vstupné na všechny akce konané v rámci Dnů židovské kultury v Mikulově je dobrovolné.

(js)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události