Vinařství Volařík v Mikulově staví novou a větší budovu

Mikulov, 22. listopadu 2016 – Vinařství Volařík začalo koncem srpna stavět novou budovu vinařství. Bude na dostupnějším místě a nabídne krásné výhledy na dominanty Mikulova. Termín kolaudace je v květnu roku 2017.

vizualizace volarik

Obrovská hala, která pojme celý proces výroby i uskladnění vína, je spojena s moderním designovým prvkem, jež celé stavbě dodává na unikátnosti. Ing. arch. Martinu Bukolskému, který je autorem návrhu, se tak podařilo skloubit praktické potřeby vinařství a maximálně využít polohy nové budovy, která z horní terasy nabídne neopakovatelné pohledy na Mikulov.

„Stávající prostory vinařství byly již pro náš objem výroby a skladování vína nedostačující“, uvádí hlavní důvod stavby nového vinařství jeho ředitel Miroslav Volařík. „Nová budova umožní výrobu až 320 tisíc lahví vína ročně a hlavně zjednoduší celý proces výroby. Vše, od příjmu hroznů až po expedici hotového vína, bude probíhat v jedné hale. V neposlední řadě i příznivci našich vín jistě ocení, že degustace budou probíhat v reprezentativních prostorách. Bonusem je pak výhled na Mikulov, velmi dobrá dostupnost z hlavní komunikace Brno-Vídeň a velké parkoviště“, uzavírá Volařík.

Kolaudace je plánována na květen příštího roku. Letošní kampaň byla tedy poslední ve stávajících prostorách a zpracování hroznů z ročníku 2017 již bude probíhat v budově nové.

Vinařství Volařík obhospodařuje 80 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti a soustředí se na výrobu tichých bílých vín, zejména na odrůdu Ryzlink vlašský. Současným objemem roční produkce 250 tisíc lahví se řadí mezi střední vinařství. Je Vinařem roku 2011, 2014 a stříbrným Vinařem roku 2016. V soutěži Král vín si za sedm let jejího trvání odneslo již šestkrát vítězství za nejlepší kolekci.


Související články: