eWay
Helios

Speciální galerijní tramvaji podpoří sociálně ohrožené děti

galerie ratolest tramvajBrno, 21. října 2020 – Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, již několik let pomáhá podporovat různé důležité kauzy z Brna a okolí. Prosinec letošního roku bude proto opět patřit neziskové organizaci Ratolest Brno a jejímu benefičnímu projektu Galerie Ratolest.

Během celého prosince bude tramvaj č. 1033 vézt reprodukce prodejních děl umělců a umělkyň, kteří podpořili myšlenku Galerie „umění(m) pomáhat” – tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny v tíživé životní situaci. Pokud cestující tato díla zaujmou, mohou si je zakoupit přes e-shop na webu galerieratolest.cz.

Novinkou letošní výstavy bude vernisáž přímo v „šalině“ a to konkrétně ve středu 2. 12. od 17 hod. „Vzhledem k současným vládním nařízením jsme rádi, že můžeme činnost Galerie Ratolest prezentovat tímto způsobem,“ říká koordinátorka projektu, Iva Kouřilová a dodává: „proto všechny srdečně zveme na nezvyklou vernisáž, která se uskuteční přímo v „šalině“ č. 1033, odstavené na slepé koleji na Komenského náměstí. Bude možné se ní projít, prohlédnout si umělecká díla Galerie Ratolest, a pokud vám některé padne do oka, bude možné si jej rovnou zarezervovat a následně zakoupit. Kromě umění budeme mít pro návštěvnice a návštěvníky připraveno drobné občerstvení a zejména horký mošt na zahřátí.“

Galerie Ratolest není běžná galerie. Jedná se o jedinečný charitativní projekt spolupracující s umělci a umělkyněmi z celé České republiky, kteří se rozhodli podpořit dobrou věc. Peníze z prodeje či pronájmu uměleckých děl putují na činnost Ratolesti Brno, organizace, která již 25 let pomáhá ohroženým dětem, mladým lidem i celým rodinám v nepříznivé životní situaci.
Foto: archív


Související články:
ZWsoft

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Nejbližší akce

Žádné události

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250