Masarykova univezita oslaví na BVV své 100. narozeniny festivalem

Brno, 11. června 2019 - Akademici, zaměstnanci, studenti, ale i veřejnost si můžou v sobotu 15. června připomenout 100 let od vzniku Masarykovy univerzity (MU) na brněnském výstavišti. Pavilon A a jeho okolí obsadí Festival MUNI 100 s podtitulem: „Teď nebo za 100 let“, který nabídne bohatý kulturní program a přehlídku toho, jak vypadá MU v současnosti. Festival začíná v sobotu ve 14 hodin a jeho součástí bude také předání bronzových medailí stovce vybraných absolventů, kteří přispěli k rozvoji Masarykovy univerzity a k jejímu dobrému jménu v České republice i ve světě.

„Masarykova univerzita není do sebe uzavřená instituce, naopak jsme neoddělitelnou součástí města Brna. Chceme se proto o radost ze stoletého výročí naší univerzity podělit také s jeho obyvateli a zveme všechny zájemce na Festival MUNI100,“ uvedl rektor MU Mikuláš Bek.

V pavilonu A najdou návštěvníci EXPO MUNI neboli interaktivní stánky fakult, pracovišť a studentských spolků působících na univerzitě. Mohou se podívat na historické fotografie či snímky, ale také se něco přiučit nebo si otestovat svou fyzičku.

Kulturní program bude zahrnovat divadelní a hudební vystoupení jak brněnských umělců, tak uskupení z univerzity. K těm druhým patří například proFIdivadlo Fakulty informatiky MU se hrou Donaha nebo Symfonický orchestr a Pěvecký sbor MU, kteří předvedou společné vystoupení. Vrcholem odpoledního a večerního programu, kterým provede herec Ondřej Sokol, pak bude koncert Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu s bandleadrem Josefem Buchtou.

Zábava na celé odpoledne je nachystaná i pro děti, které se mohou těšit na program s pořady Déčka České televize, na ukázku hasičské techniky, stánek zoologické zahrady s pexesem nebo výletem za ledními medvědy ve virtuální realitě či venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA!.

Na všechny pak čeká bohatá nabídka občerstvení od různých brněnských podniků včetně Retro menzy MU, která nabídne ochutnávku gastronomie z dob minulých. Podrobný program festivalu najdou zájemci na webu festival.muni100.cz.

Vstupné na festival je pro veřejnost 300 korun v předprodeji, na místě pak 350 korun. Žáci ZŠ, SŠ a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají zlevněné vstupné ve výši 150 Kč. Děti do 150 centimetrů mají vstup zcela zdarma. Lístky jsou k dostání v síti Ticketportal.

Zdroj: MUNI, foto: Jitka Janů


Související články: