Vyrazte s dětmi na Festival kreativního a logického hraní do Lužánek

Brno, 11. května 2017 - Festival kreativního a logického hraní zve celou rodinu: Pojďte si společně hrát, stavět, skládat a lámat si hlavičky! Již v neděli 14. května odstartuje od 11 do 17 hodin ve Středisku volného času v brněnských Lužánkách celodenní program se spoustou zábavy, soutěží i her s odměnami.

Děti budou moci uplatnit fantazii a kreativitu při tvoření z papíru, kouzlit s razítky, vyzkouší si netradiční stavebnice i magnetické, dřevěné a designové hračky. Předškoláci, školáci i jejich rodiče si budou moci zábavnou formou otestovat školní batohy partnera festivalu, renomované firmy Topgal z moravského Šternberka. Pro rodiče bude připravena logopedická poradna či herna společenských rodinných her.

Festivalové aktivity pro děti jsou rozděleny do tří věkových kategorií. Pro nejmenší dětí od 1 do 3 let je připraven například herní koutek pro miminka a batolata, herna didaktických hraček, výtvarná dílnička, mohou prozkoumat svět magnetů či stavět z dřevěných kostek. Předškoláci mezi 3 a 6 lety si mohou třeba potrápit hlavičku u hlavolamů a logických her, tkát z barevných papírů, stavět z nejrůznějších typů stavebnic, vyrobit si papírové loutky či složky na výkresy. Školáci od 6 do 12 let si vedle hlavolamů, her s optickými klamy či staveb ze dřeva mohou vyrobit linoryt s výtvarnicí Petrou Cífkovou či si obohatit knihovničku na výměnném knižním bazárku.

Festival kreativního a logického hraní je neméně hravým, logickým a kreativním vyústěním širšího konceptu obchodu Agátin svět, který slaví letos 10 let na českém trhu. Před lety se dvě sestry rozhodly pohnout s problémem, který tíží značnou část všech, kteří pečují o zdravý a tvořivý rozvoj a vzdělání těch nejmenších. „Přeci není možné, abychom byli jediní rodiče, které nebaví nabídka hračkářství. Nemůžeme být jediní rodiče, kteří chtějí pro své děti něco víc,“ řekly si tehdy Lucie a Kristýna a z této myšlenky v krátkém čase vznikl Agátin svět. Jeho koncept je unikátní v tom, že si zakladatelky pečlivě vybírají sortiment od prověřených výrobců, kteří vyznávají stejné principy. Estetickým a praktickým designem a herní hodnotou pro dítě počínaje, kvalitou výroby a férovým fungováním výrobce jako firmy konče.

Vstup na festival je zdarma, pouze vybrané výtvarné dílny se speciálním lektorským vedením a materiálem jsou za poplatek 80 Kč/dítě. Festival se bude konat za každého počasí. Více na webu kreativnifestival.cz.


Související články:
Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       2
  3  4  5  9
10111213141516
171819202223
242526272830
Nejbližší akce
21.06. Večer s cimbálovou muzikou..
29.06. KUŽELNA FEST vol. 2..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)
Tiskárna Brno (CCB)