Canary - pronájem kanceláří

Brno zjišťuje zájem o bezplatné zapůjčení kompostérů

kompost komposter dotace brnoBrno, 11. března 2016 - Město Brno zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o bezplatné zapůjčení kompostérů pro kompostování bioodpadu a zeleného odpadu ze zahrad. Zájemci o využití kompostérů, a to jak o bezplatné, tak o zpoplatněné mohou vyplnit krátkou anketu, která je k dispozici na úvodní stránce webu miniwaste.cz.

V případě, že bude ohlas občanů z ankety pozitivní, mohlo by město Brno požádat o dotaci na zakoupení kompostérů z Operačního programu životního prostředí. Pokud by byla žádost schválena, kompostéry budou občanům zapůjčeny bezplatně na dobu 5 let a následně se stanou jejich majetkem. V případě, že nebude dotační titul vyhlášen nebo bude žádost zamítnuta, předpokládá město Brno prodej kompostérů podle stávajících podmínek. Tímto způsobem město Brno podporuje domácí kompostování již od roku 2010 v rámci projektu Miniwaste, kdy umožnilo prodej přes 1000 ks dotovaných kompostérů za poloviční ceny.

Kompostování se vyplatí, protože přispívá k ochraně životního prostředí díky snižování množství sváženého komunálního odpadu, a tím pádem dochází i ke snižování emisí skleníkových plynů. Zároveň vzniká kvalitní přírodní hnojivo, které má řadu využití. Anketa bude na výše uvedené webové adrese k dispozici přibližně do poloviny března letošního roku.

Zdroj: MMB


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

ZPMVČR 2017 - léto (1)

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

ANNOVINO - Valtické podzemí 2
Hudební lahůdky
Slavnosti vína