Do žlutých kontejnerů lze nově dávat všechny plasty

Plasty recyklaceBrno, 8. dubna 2014 - Město Brno zavádí od dubna jednodušší systém třídění odpadů. Lidé mohou do žlutých kontejnerů v Brně nově vhazovat veškeré použité plastové obaly. Tato změna přináší občanům jednodušší třídění odpadů, pro město je pak finančně výhodnější. Doposud mohli lidé do žlutých kontejnerů třídit pouze plastové PET láhve. Zpracování odpadů zajišťuje pro město společnost SAKO Brno.

Do žlutých nádob tak patří navíc igelitové tašky, sáčky a fólie nebo třeba vymyté plastové kelímky od potravin a plastové nádoby od čisticích prostředků, pracích prášků a aviváží. Stejně jako doposud mohou lidé do žlutých nádob třídit také nápojové kartóny.

„Obyvatelé města tak mají šanci více třídit odpady a tím přispět k větší ochraně životního prostředí,“ uvedl k novince brněnský primátor Roman Onderka.

Společnost SAKO Brno, která v Brně zajišťuje svoz a druhotné využití odpadů, se na změny připravuje již od začátku roku. Její zaměstnanci například označují barevné kontejnery novými informačními samolepkami.
Ředitel společnosti SAKO Brno Jiří Kratochvil k tomu dodává: „Na naší dotřiďovací lince jednotlivé plasty od sebe oddělujeme a dále zajišťujeme jejich druhotné zpracování. Plasty nevhodné k recyklaci pak využíváme energeticky přímo v našem zařízení.“

Zdroj: MMB


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína