Turistickou sezónu v Brně čeká slavnostní zahájení

zahajeni turisticke sezony brno 2014Brno, 3. dubna 2014 - S příchodem jara přichází i nová turistická sezóna. Slavnostní zahájení té letošní proběhne v sobotu 5. dubna od 10 hodin na nádvoří Staré radnice v Brně, kde je připraven zábavný program pro děti i dospělé.

Tradičně zahájí svůj provoz Stará radnice. V dopoledních i odpoledních hodinách se budou konat komentované prohlídky historických sálů zakončené výstupem na vyhlídkovou věž. Radnicí vás provedou usměvavé průvodkyně v kostýmech, dozvíte se mnoho zajímavého a dříve, než zdoláte 173 schodů na radniční věž, budete mít možnost navštívit i krátkou prezentaci nového turistického portálu gotobrno.cz.

Na své si přijdou především děti a všichni milovníci magie. Hvězdou letošního zahájení bude kouzelník Katonas, pocházející ze staré kouzelnické rodiny. Jiní zajisté ocení procházky městem s průvodcem. Vybírat můžete hned z několika tematických okruhů: Památky v centru Brna, Po stopách brněnských pověstí, Brněnské kavárny současné i zaniklé a Dvory, dvorky, nádvoří. Předprodej vstupenek na prohlídky probíhá na pokladnách Labyrintu pod Zelným trhem.

Dobovou hudbou návštěvníky potěší skupina Quanti minoris, která svou tvorbu důvtipně popisuje jako hradní podobu rocku, tzv. „hradrock“ aneb středověký pouliční bigbít. Kromě vlastní tvorby většinou zhudebňují poezii středověkých autorů. Středověkou atmosféru podpoří také nevšední dívčí skupina historického šermu Čarodějky s. r. o.* (*Sestry Rejdí Ovzduším), které se nechávají inspirovat především gotikou a pohádkami.

Lákat na prohlídky samozřejmě bude i brněnské podzemí. Na 700 metrů dlouhou procházku podzemními chodbami pod Zelným trhem se můžete vydat v Labyrintu pod Zelným trhem, v Mincmistrovském sklepě na Dominikánském náměstí si připomenete téměř zapomenuté řemeslo ražby mincí a pod kostelem sv. Jakuba máte možnost nahlédnout do unikátních prostor kostnice, která byla objevena v roce 2001 při rekonstrukci náměstí.

Ať už si vyberete ze sobotního programu cokoliv, zábava je zaručena! Celým dnem vás provede oblíbený moderátor Luděk Savana Urbánek. Více informací na ticbrno.cz

Zdroj: TIC Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit