Mezinárodní den průvodců již tento víkend v Brně

Brno, 20. února 2014 - Turistické informační centrum města Brna společně s Asociací průvodců ČR pořádá už 11. ročník Mezinárodního dne průvodců. Prohlídkové okruhy jsou připraveny na sobotu 22. a neděli 23. února.

Zahájení akce se uskuteční v sobotu 22. února v 10 hodin na nádvoří Staré radnice. Na prohlídkové trasy se zájemci vydají krátce po 10. hodině a odpoledne ve 14 hodin. V neděli 23. února jsou začátky rovněž v 10 a ve 14 hodin.

Do programu jsou zařazeny okruhy zaměřené na architekturu, účastníci si budou moci prohlédnout některé kostely v centru města, židovský hřbitov anebo vilu Stiassni v Pisárkách. V jiném okruhu průvodkyně poukáže na budovy v centru Brna, které se časem hodně změnily nebo zcela zanikly. V dalších dvou okruzích si zájemci připomenou dvě známé osobnosti města Brna – Leoše Janáčka a Johanna Gregora Mendela.

Zvláštní trasa doplněná známými i méně známými pověstmi je připravena pro děti a jejich rodiče. Pro hendikepované občany včetně vozíčkářů je určen bezbariérový okruh a speciální procházka s odborným vedením a výkladem je připravena také pro slabozraké a nevidomé občany. Prodej vstupenek v pokladnách TICmB bude zahájen 4. 2. 2014

Více informací na webových stránkách ticbrno.cz a kultura-brno.cz.

Zdroj: TIC Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit