Dny evropského dědictví lákají k návštěvě Nové radnice či krytů pod Špilberkem

kryty-ulice-husova-brnoBrno, 3. září 2013 - Cílem tradiční mezinárodní akce Dny evropského dědictví je hledání cesty ke kořenům evropské civilizace. Proto se každý rok v září návštěvníkům v celé republice otevírají zdarma nebo za snížené vstupné nejrůznější památky, a především ty z nich, které jsou běžně nepřístupné veřejnosti.

Na den 8. září statutární město Brno připravilo prohlídku reprezentačních prostor Nové radnice na Dominikánském náměstí a znovu po roce zpřístupní kryt pod Špilberkem, o nějž byl v předchozích letech velký zájem. Bezplatné prohlídky těchto památek se konají od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Každá trvá zhruba půl hodiny a je určena pro maximálně 45 (Nová radnice), resp. 30 osob (kryt pod Špilberkem).

Zájemci budou mít také možnost navštívit zdarma po loňské rekonstrukci vyhlídkovou věž na Staré radnici (otevřeno 9.30–17.30 hodin). Za snížené vstupné (20 % ze základního vstupného) bude 8. září veřejnosti zpřístupněna také Kostnice pod kostelem sv. Jakuba a Mincmistrovský sklep.

Zdroj: KPMB


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)