Magistrát města Brna je třetím nejpřívětivějším úřadem v republice

Brno, 2. listopadu 2023 - Ocenění v soutěži Přívětivý úřad sbírá město Brno od druhého ročníku této soutěže vyhlašované Ministerstvem vnitra, vždy to ale bylo na úrovni Jihomoravského kraje. Letos ke krajskému vítězství poprvé přidalo i celostátní umístění. Na pomyslných stupních vítězů skončilo třetí za vítězným Pelhřimovem a druhým Kolínem. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo 1. listopadu v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

foto mvcr

„Součástí přihlášky do soutěže je vyplnění dotazníku, který má 100 položek. Pro nás je cenné už i to, že vidíme v souhrnu, jak je o občany, tedy o naše klienty, postaráno. Zároveň si můžeme zrekapitulovat, nakolik se nám daří digitalizovat agendy, jak komfortní jsou naše služby pro osoby s handicapem nebo třeba jestli jsme jako instituce šetrní k životnímu prostředí,“ uvedl tajemník Magistrátu města Brna Oliver Pospíšil.

Aby se veřejnosti dostávalo kvalitních služeb, zaměřuje se Magistrát města Brna také na podporu a motivaci svých zaměstnanců. V brožuře s příklady dobré praxe k letošního ročníku soutěže Přívětivý úřad je tak představen projekt Tajemníkova inovační výzva. „V rámci přihlášky jsme prezentovali i to, že kolegyně a kolegové mají možnost využívat bezplatné poradenství poskytované naší psycholožkou nebo třeba ocenit práci svých kolegů v rámci každoroční ankety Zaměstnanec roku,“ dodal tajemník Oliver Pospíšil.

Ministerstvo vnitra pořádá soutěž Přívětivý úřad od roku 2016. Cílem je mapovat a hodnotit stav přívětivosti úřadů vůči občanům. Sledují se taková kritéria, jako je počet úředních hodin, elektronizace agend, zavádění online nástrojů a mobilních aplikací, možnost platit správní poplatky platební kartou, komunikace s občany a další. Součástí předávání cen je také prezentace aktuální publikace Přívětivý úřad obcí s rozšířenou působností. V něm čtenáři najdou 24 příkladů dobré praxe z různých měst v republice. Tyto příklady pak slouží jako inspirace i pro další úřady.

Zdroj: TIS MMB, foto: MVČR


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...