Brno hostilo konferenci Národní sítě Zdravých měst

Brno, 31. ledna 2023 – Letošní konferenci Národní sítě Zdravých měst ČR hostilo město Brno 26. ledna v prostorách Zastupitelského sálu na Nové radnici, kterou zaštiťoval také i brněnský radní Filip Chvátal (KDU-ČSL). Témata přednášek se týkala investic samospráv v těžkém období, spolupráce obcí s developery nebo ukázek dobré praxe.

zivotni prostredi

Brno se pravidelně účastní mezinárodního projektu Zdravá města od roku 1994. V tomto roce bylo logicky hlavním tématem fungování města v těžším období. “V této době se ukazuje jako nesmírně důležité komunikovat a řešit nejen energetickou udržitelnost, ale i finanční aspekt udržitelnosti. Oceňuji, jak se s tím spousta měst, ale i menších obcí umí vypořádat. Nejen, že dokáží řešit nižší příliv financí, ale zvládnou investovat, pokračovat ve vytváření energetické nezávislosti a skvěle komunikovat s developery. To je určitě něco, co s sebou odneslo dvě stě zástupců měst, obcí, regionů i odborných institucí z celé ČR. Proto mám radost, že jsme v rámci setkání mohli odprezentovat velmi úspěšný brněnský projekt sdíleného bydlení pro seniory a ukázali, že město Brno nazahálí,” uvedl radní města Brna Filip Chvátal.

„Na konci prvního dne konference, který proběhl pod patronací brněnského magistrátu, jsme ocenili nejlepší praxi. Cena putuje do Skotnice, Čepřovice a Místní akční skupiny (tzv. „MAS“) Střední Polabí. Skokany Zdravých měst, obcí a regionů se stala Bystřice nad Olší a MAS Opavsko. Šampiony pak byli zvoleni Rožnov pod Radhoštěm, městská část Praha 12 a Bory. Věřím, že se jimi nechají inspirovat i další města, včetně města Brna,“ doplnil radní Chvátal.

V rámci slavnostní recepce byly také zvoleny osobnosti projektu Zdravá města ČR. Těmi se stali Yvonna Gaillyová a Ladislav Ambrozek (in memoriam). Novou ambasadorkou NSZM ČR se za Kraj Vysočina stala Hana Hajnová.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF