Český rozhlas nabídne přes léto reportáže ze zajímavých jihomoravských míst

Brno, 16. července 2013 - Prázdninové vysílání Českého rozhlasu Brno myslí na dospělé i na děti. Doba prázdnin a dovolených je spojena s cestováním a poznáváním nových míst, proto bude vysílání obohaceno o tradiční soutěž pro děti s názvem Prázdniny u babičky a dospělým vysílání nabídne Prázdninové pohlednice s reportážemi ze zajímavých míst jižní Moravy a Zlínska.

Oblíbené dětské zpívání Prázdniny u babičky je tradičním prvkem prázdninového vysílání Českého rozhlasu Brno. „Také letos se od poloviny července a během srpna můžete na našich vlnách potkávat s dětskými zpěváčky. I když se zpívání jmenuje Prázdniny u babičky, děti nemusí být na prázdninách u prarodičů – mohou volat odkudkoli a stačí, když si připraví svou oblíbenou, nejlépe lidovou písničku a zazpívají ji do vysílání,“ uvedla mluvčí Čro Brno Alena Podlucká s tím, že šanci mají každý všední den od 15. července v pořadech Dobré ráno, Apetýt i Rendez-vous.  

Po celé prázdniny budou reportéři také rozesílat rozhlasové pohlednice z různých zajímavých a třeba i méně známých míst jižní Moravy a Zlínska. Od pondělí do pátku v ranním vysílání si posluchači nejprve mohou zasoutěžit o zajímavé ceny. Soutěžní otázka bude spjata s místem, které důkladněji představí reportáž Prázdninové pohlednice s příběhem místa a lidí s ním spojených, vysílaná v tentýž den po Radionovinách po 17. hodině.

Prázdninová pohlednice nahradí ve vysílání publicistický pořad Otázky a odpovědi, který nabídneme posluchačům opět v září. „S rozhlasem se vydáme třeba do Dolních Kounic do kláštera Rosa Coeli,“ láká k poslechu Prázdninové pohlednice šéfredaktorka Hana Ondryášová, „nebo vystoupáme na Jurkovičovu rozhlednu v Rožnově pod Radhoštěm.“

Letní seriál s tipy na prázdninové výlety bude zakončen 30. srpna návštěvou brněnské zoologické zahrady. 

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek 


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)