Český rozhlas Brno oslaví devadesátiny nabitým programem

Brno, 19. června 2014 - Český rozhlas Brno připravil velkou oslavu svých 90. narozenin. Celé odpoledne v sobotu 21. června až hluboko do noci mohou Brňané a návštěvníci moravské metropole strávit na Dni s Českým rozhlasem Brno a Deníkem Rovnost na náměstí Svobody a oslavit tak 90. výročí od počátků vysílání brněnského rozhlasu.

mikrofon-radio

Český rozhlas Brno slaví letos 90. narozeniny. Za tu dobu se stal největší a především nejposlouchanější regionální stanicí Českého rozhlasu. První pokusy o rozhlasové vysílání z Brna se odehrálo v květnu roku 1924 přímo z vysílače v Brně-Komárově. Od 1. září 1924 už začal vysílat brněnský rozhlas jako odbočka pražského Radiojournalu z vlastního studia na střeše Zemského domu na Žerotínově náměstí (dnešní sídlo Krajského úřadu Jihomoravského kraje). Brněnský rozhlas za devadesát let svého trvání zažil doby slavné až hvězdné, ale i časy neslavné, na kterých se podepsal historický a politický vývoj naší republiky.

Své devadesátiny slaví letos brněnský rozhlas ve svém vysílání, na svých akcích mimo rozhlasová studia jako je například i velkolepý koncert s ohňostrojem.

Oslavy vyvrcholí v jihomoravské metropoli na náměstí Svobody Dnem s Českým rozhlasem Brno a Deníkem Rovnost v sobotu 21. června. Od 13 hodin si celé náměstí zazpívá s Jožkou Černým. Veselými písničkami v brněnském hantecu pobaví Radek Rettegy a Los Brňos. Stále rád do Brna se vracející Roman Dragoun nazval své vystoupení podle své úspěšné písně Zdroj. Dalším návratem do Brna a Českého rozhlasu Brno bude koncert slavných sester Marthy a Teny Elefteriadu. Akusticky se představí J. A. Kronek s Albandem. Slovem odpolední program doprovodí Jindra Eliáš.  

O slavení nebudou ochuzeni ani posluchači naší stanice u svých přijímačů. Vše mohou sledovat prostřednictvím živých vstupů z improvizovaného studia přímo na náměstí. Velkou atrakcí jistě bude i focení u největšího radiopřijímače se soutěží o nejvyvedenější fotografii. Odměnou jim bude symbolických 90 pěkných cen. V rozhlasovém stanu čeká odměna i pro děti.

Třešničkou na dortu k devadesátce Českého rozhlasu Brno bude koncert rozhlasového Big Bandu Gustava Broma pod taktovkou Vlada Valoviče se sólisty Hanou Ulrychovou, Marthou a Tenou, Laďou Kerndlem a Zuzanou Gamboa. Koncert moderuje Jarka Eliášová a Milan Noha.

A na samotný závěr nesmí chybět slavnostní narozeninový ohňostroj nad hradem Špilberk věnovaný brněnskému rozhlasu s názvem Legendy na vlnách v provedení Flash Barrandov SFX. Je věnován rozhlasovým osobnostem literárním a hudebním, které vytvořily bohatou historii brněnského rozhlasového vysílání. Hudební podkres čerpá z klenotů brněnského studia Českého rozhlasu.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události