Vydejte se s Českým rozhlasem Brno na kole po vinařských stezkách

Brno, 30. dubna 2014 - Nevíte, kam v sobotu na výlet? Co třeba vyrazit na kole krajem vína? Po Moravských vinařských stezkách se vydají cyklisté a posluchači Českého rozhlasu Brno v sobotu 3. května již podvanácté. Start a cíl bude pro účastníky v Dolních Kounicích. Cyklisté se vydají na dvě trasy a budou poznávat památky, zajímavosti a vinařství.

Sklipek-lahve-zatisi

Registrace cyklistů je od 9.30 hodin na náměstí v Dolních Kounicích. Startovné činí lidových 48 korun a za ně cyklista získá cyklopas se soutěžním kupónem, informacemi a mapkou a výroční skleničku – koštovku. Výstřel z děla Střelců Sv. Gotharda v 10 hodin odstartuje rozhlasový cyklovýlet.

Obě vyznačené trasy (45 a 30 kilometrů) směřují na jih od Dolních Kounic, na Jezeřany- Maršovice, Vedrovice, Bohutice, Miroslavské Knínice, Olbramovice, Kubšice a Branišovice. V mírně zvlněné krajině mezi vinohrady čeká na účastníky devět razítkovacích míst u vinařů a čtyři zastávky s místní zajímavostí.

V cíli na náměstí v Dolních Kounicích v tento den navíc probíhat tradiční Svatogothardské vinařské slavnosti s kulturním programem s Cimbálovou muzikou Aleše Smutného s Karlem Hegnerem, Mužáckým sborem pana Vavříka z Pohořelic a dalšími. Několika živými vstupy přiblíží atmosféru posluchačům Českého rozhlasu Brno reportérka Zuzana Plíšková. Cyklisté mohou v cíli odevzdat soutěžní cyklopasy a budou tak zařazeni do slosování o hlavní cenu – jízdní kolo a další ceny - praktické cyklodoplňky.

Na start se i s kolem zájemci dopraví posíleným cyklovlakem s možností přepravy až sedmdesáti kol. Ten odjíždí z Brna hlavního nádraží do Moravských Bránic v 8.49 hodin a dále již na kole asi pět kilometrů na Masarykovo náměstí do Dolních Kounic. Zpáteční posílený spoj vyjede z Moravských Bránic v 18.31 hodin směrem na Brno.
 
Mapku trasy a aktuální informace najdete na internetových stránkách Českého rozhlasu Brno brno.rozhlas.cz. Český rozhlas Brno připravil tentokrát cyklovýlet společně s Cyklo klubem Kučera a s městem Dolní Kounice.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...