Nepodařilo se připojit k serveru.

Český rozhlas Brno odmění dárce krve koncertem

Brno, 17. června 2014 - Odměnou za dopolední odběr krve je pro dárce koncert v Brně na náměstí Svobody ve středu 18. června. Diváci se mohou těšit na zlínský AG Flek, Jitku Šuranskou a Ukulele Orchestra jako Brno.

darce krve

Na tradiční, letos již druhý, odběr krve zveme dárce ve středu 18. června do transfuzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno od 6.30 do 14 hodin a ve Zlíně mohou zájemci darovat krev v hematologicko transfuzním oddělení Baťovy nemocnice od 6 do 12 hodin.

Pro dárce krve a širokou veřejnost je připraven odpolední koncert Daruj krev s Českým rozhlasem Brno a ČEZ - Jadernou elektrárnou Dukovany, který odstartuje ve středu 18. června na náměstí Svobody v Brně moderátorka Monika Brindzáková v 15 hodin. Na pódium uvede legendární zlínskou skupinu AG Flek. Z východní Moravy přijede i další účinkující. Držitelka několika cen Anděl v kategorii World Music, zpěvačka a houslistka Jitka Šuranská a koncert vygraduje svým temperamentem třináctičlenný Ukulele Orchestra jako Brno.

Touto akcí pomáhá Český rozhlas už řadu let získávat nové dárce krve. Smyslem je popularizace dárcovství a získávání zejména bezplatných dárců. Myšlenka akce se zrodila v Brně, kde mohli v prosinci 1992 poprvé přijít dárci krve na odběr organizovaný rozhlasem. V tomto roce a v dalších několika letech se odběry konaly přímo v budovách rozhlasu a akce se rozšířila po celé republice.

Dnes už se odběry odehrávají na transfúzních stanicích v Brně a ve Zlíně, a to čtyřikrát ročně. Český rozhlas Brno navíc pravidelně dvakrát do roka při příležitosti těchto odběrů pořádá i koncert, který atraktivní a zábavnou formou propaguje dárcovství krve. Je poděkováním dárcům a oslovuje další potencionální zájemce.  

Dalšími partnery koncertu jsou Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, UniCredit Bank, Vyškovské pivo a Opportunity s. r. o.


Související články:
Nepodařilo se připojit k serveru.

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Nepodařilo se připojit k serveru.

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události