Brněnský rozhlas láká na den otevřených dveří

Brno, 15. května 2013 - V sobotu 18. května v osm hodin se otevřou dveře brněnského studia Českého rozhlasu. Návštěvníci si prohlédnou budovu rozhlasu s vysílacími studii a budou svědky živého vysílání, při kterém se potkají s oblíbenými moderátory a také jejich hosty Josefem Zimovčákem, MUDr. Danuší Spohrovou a dalšími.

mikrofon-radio

Příchozí si budou moci během komentované prohlídky navštívit vysílací a nahrávací studia, podívají se tam, kde se běžně jen tak podívat nemohou. Od průvodkyň se dozví mnohé z historie a současnosti rozhlasu a mohou se zúčastnit živého vysílání. Na organizované prohlídky rozhlasu s výkladem, které potrvají do 14 hodin, se mohou zájemci objednávat telefonicky nebo e-mailem.

Zcela první zájemci se mohou potkat s moderátorkami Markétou Jetelovou při vysílání pořadu Dobré ráno a s Kateřinou Horáčkovou v písničkových Srdcovkách. V devět hodin očekáváme příjezd Josefa Zimovčáka na vysokém historickém kole, na němž je několikanásobným mistrem světa. Ten nejprve mimo studio představí své kolo a jízdu na něm. Poté zasedne k mikrofonu a bude hostem Marcely Vandrové v pořadu Apetýt asi po desáté hodině. Dopolední Apetýt zahájí však hned po Srdcovkách oblíbené Písničky pro duši s Maxem Wittmannem a Marcelou Vandrovou. Dalším hostem sobotního magazínu bude MUDr. Danuše Spohrová, která bývá našim posluchačům častým rádcem v oblasti zdravého životního stylu. Poradí po rozhlasových vlnách, ale i přítomným.

Krátce po poledni usedne k mikrofonu moderátorka Luba Sonková a potěší návštěvníky a posluchače dechovkou v pořadu Blahopřání s písničkou až do 14 hodin. K živému vysílání patří i aktuální zpravodajství každou hodinu. S čerstvými zprávami bude seznamovat hosty i posluchače Věra Jelínková a Jan Fiala.  

„Odvážné děti i dospělí si mohou vyzkoušet profesi moderátora třeba přečtením předpovědi počasí v živém vysílání. Nejmenší si odnesou malý dárek a velcí třeba čerstvé vydání Rozhlasových novin, “ zve k návštěvě brněnského rozhlasu  šéfredaktorka Hana Ondryášová.  

Brněnská stanice Českého rozhlasu se připojí k dalším regionálním stanicím Českého rozhlasu a v tento den zve k návštěvě své posluchače a příznivce na Beethovenovu ulici. Den otevřených dveří bude v sobotu 18. května i v legendární budově na Vinohradské 12 v Praze. Den otevřených dveří Českého rozhlasu je jednou z mnoha akcí, kdy si připomínáme a slavíme 90 let od zahájení rozhlasového vysílání v naší republice.


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...