Hrdinou v IFE
Asseco - Národní muzeum 1

Brněnský rozhlas oslaví devadesátiny společně s BROLNem

Hudba-nastroje-housle-KTBrno, 1. dubna 2014 - Jožka Černý, Vlasta Grycová a sourozenci Ulrychovi s BROLNem oslaví 90 let brněnského rozhlasu! Slavnostní koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů, který je jednou z akcí v rámci oslav devadesátin Českého rozhlasu Brno, se bude konat ve čtvrtek 3. dubna v 19 hodin v brněnském Besedním domě. Připomene nejen krásné písně z rozhlasových archivů, ale přivítá i osobnosti, které s rozhlasem v minulosti spolupracovaly – například Jožku Černého, Vlastu Grycovou či sourozence Ulrychovy.

BROLN uvedl do širokého veřejného povědomí během své více než šedesátileté historie mnohá slavná jména – za všechny jmenujme Jarmilu Šulákovou, Jožku Severina a Boženku Šebetovskou, Luboše Holého či Jožku Černého. Brněnský rozhlas byl scénou, na níž se světu představili mnozí další – z hudebníků jmenujme například Hanu a Petra Ulrychovy.

Na slavnostním koncertě v Besedním domě se kromě vytříbené hudby BROLNu pod vedením Františka Černého setkáme s některými z těchto osobností. Kromě výše zmíněných sourozenců Ulrychových a Jožky Černého pozvání přijala i legendární lidová zpěvačka ze Strání Vlasta Grycová, bývalý dramaturg BROLNu a dnešní ředitel divadla Radost, čerstvý šedesátník Vlastimil Peška. Samozřejmě nemůže chybět ani rozhlasová legenda – letos dvaadevadesátiletý Jaromír Nečas, dlouholetý redaktor folkloru a v šedesátých letech rozhlasový dramaturg slavného Orchestru Gustava Broma. V programu vystoupí i současní mladí sólisté BROLNu, z nichž jmenujme především zpěvačky Kláru Obručovou a Ludmilu Malhockou. Rozhlasovou historii připomene také mužský sbor Slováckého krúžku, tedy souboru, který zajišťoval lidovou hudbu ve vysílání před vznikem BROLNu.

„Věřím, že jedním ze zážitků večera bude píseň Karla Kryla Nevidomá dívka v podání Hany Ulrychové za doprovodu BROLNu,“ těší se a zve na koncert Jaromír Ostrý, ředitel regionálního studia Českého rozhlasu Brno a Zlín.

Živou produkci doplní několik malých překvapení z rozhlasových archivů, hlasy známých osobností, jež ale dopředu nebudeme prozrazovat. Večerem návštěvníky provede moderátorská dvojice Monika Brindzáková a Zdeněk Truhlář. Celý program bude současně v době od 19 do 20.30 hodin vysílán přímým rozhlasovým přenosem na vlnách Českého rozhlasu Brno.
Vstupenky jsou dostání, v jednotné ceně 150 korun, v předprodeji Filharmonie Brno v Besední ulici a v Domě pánů z Lipé na náměstí Svobody.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      
  3  5  6
  91011
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejbližší akce
07.12. Předvánoční prodejní výstava profe..
12.12. Milena Fucimanová: Nezabíjejte toh..
13.12. LUX Film days 2019..
Lokia