Brněnský rozhlas oslaví devadesátiny společně s BROLNem

Brno, 1. dubna 2014 - Jožka Černý, Vlasta Grycová a sourozenci Ulrychovi s BROLNem oslaví 90 let brněnského rozhlasu! Slavnostní koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů, který je jednou z akcí v rámci oslav devadesátin Českého rozhlasu Brno, se bude konat ve čtvrtek 3. dubna v 19 hodin v brněnském Besedním domě. Připomene nejen krásné písně z rozhlasových archivů, ale přivítá i osobnosti, které s rozhlasem v minulosti spolupracovaly – například Jožku Černého, Vlastu Grycovou či sourozence Ulrychovy.

Hudba-nastroje-housle-KT

BROLN uvedl do širokého veřejného povědomí během své více než šedesátileté historie mnohá slavná jména – za všechny jmenujme Jarmilu Šulákovou, Jožku Severina a Boženku Šebetovskou, Luboše Holého či Jožku Černého. Brněnský rozhlas byl scénou, na níž se světu představili mnozí další – z hudebníků jmenujme například Hanu a Petra Ulrychovy.

Na slavnostním koncertě v Besedním domě se kromě vytříbené hudby BROLNu pod vedením Františka Černého setkáme s některými z těchto osobností. Kromě výše zmíněných sourozenců Ulrychových a Jožky Černého pozvání přijala i legendární lidová zpěvačka ze Strání Vlasta Grycová, bývalý dramaturg BROLNu a dnešní ředitel divadla Radost, čerstvý šedesátník Vlastimil Peška. Samozřejmě nemůže chybět ani rozhlasová legenda – letos dvaadevadesátiletý Jaromír Nečas, dlouholetý redaktor folkloru a v šedesátých letech rozhlasový dramaturg slavného Orchestru Gustava Broma. V programu vystoupí i současní mladí sólisté BROLNu, z nichž jmenujme především zpěvačky Kláru Obručovou a Ludmilu Malhockou. Rozhlasovou historii připomene také mužský sbor Slováckého krúžku, tedy souboru, který zajišťoval lidovou hudbu ve vysílání před vznikem BROLNu.

„Věřím, že jedním ze zážitků večera bude píseň Karla Kryla Nevidomá dívka v podání Hany Ulrychové za doprovodu BROLNu,“ těší se a zve na koncert Jaromír Ostrý, ředitel regionálního studia Českého rozhlasu Brno a Zlín.

Živou produkci doplní několik malých překvapení z rozhlasových archivů, hlasy známých osobností, jež ale dopředu nebudeme prozrazovat. Večerem návštěvníky provede moderátorská dvojice Monika Brindzáková a Zdeněk Truhlář. Celý program bude současně v době od 19 do 20.30 hodin vysílán přímým rozhlasovým přenosem na vlnách Českého rozhlasu Brno.
Vstupenky jsou dostání, v jednotné ceně 150 korun, v předprodeji Filharmonie Brno v Besední ulici a v Domě pánů z Lipé na náměstí Svobody.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události