Mezi Břeclaví a Lednicí budou jezdit až do září historické motoráčky

Brno, 9. května 2013 - Od nadcházející soboty 11. května až do neděle 29. září pojedou o víkendech a státních svátcích mezi Břeclaví a Lednicí historické motoráčky z 50. let minulého století zvané „Hurvínek“. Novinkou letošního roku je „Lednické parní léto“, kdy ve vybrané dny nahradí „Hurvínky“ parní vlaky tažené lokomotivou „Skaličák“. Součástí parních vlaků bude bufetový vůz s nabídkou občerstvení, jihomoravských vín a suvenýrů.

Motoracek-hurvinek-archiv-cd

„Na trati mezi Bořím lesem a Lednicí provozujeme železniční dopravu odlišně od ostatních železničních tratí na jižní Moravě. Bezprostřední blízkost lázní Lednice a Lednicko-valtického areálu nabízí možnost spojit návštěvu historických památek a malebné krajiny s jízdou nostalgickými vlaky. Velkým lákadlem je i možnost přepravy kol. V prvním vlaku z Břeclavi v 9:10 do Lednice a v posledním z Lednice v 16:25 je zařazen historický cyklovůz s přepravou 10 jízdních kol zdarma,“ uvádí Pavel Karšulín, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Brně.

V rámci speciálních vyjížděk na trati Břeclav – Lednice zpestří železniční nostalgii parní vlaky v čele s lokomotivou „Skaličák“. Speciální parní jízdy „Lednické parní léto“ se konají 25. května, 29. června, 27. července, 31. srpna a 28. září.

Historické motoráky nebo parní vlaky odjíždí z Břeclavi vždy v 9:10, 11:10, 13:10 a 15:10. Zpět z Lednice pak jedou v 10:25, 12:25 14:25 a 16:25. Mezi Břeclaví a Lednicí zastavují vlaky ve všech stanicích i zastávkách. Do parního vlaku je na zastávkách Poštorná, Charvátská Nová Ves a Lednice rybníky povolen nástup a výstup pouze do / z prvního vozu. Jednosměrná jízdenka do „Hurvínka“ stojí 30 Kč, do parního vlaku 60 Kč. V nabídce jsou i zpáteční jízdenky za 45 Kč do motoráčku a za 90 Kč do parního vlaku. Děti od 6 do 15 let platí polovinu jízdného, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají slevu 75 %. Dítě držitele Rodinného pasu může v neděli cestovat historickým motoráčkem zdarma na základě předloženého kupónu Rodinných pasů.

Zdroj a ilustrační foto: ČD


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...