VUT- nakladatelství Vutium

Koše plné humoru do Masarykova onkologického ústavu přinesou zdravotní klauni

klaunBrno, 12. listopadu 2012 - Ve čtvrtek 15. listopadu ve 13:30 hodin navštíví MOÚ v Brně Zdravotní klauni, kteří zde budou rozdávat nejen úsměv, ale také „Koše plné humoru“. Tyto dárkové balíčky z charitativního projektu společnosti B. Braun a Úsměvu pro život obsahují nejrůznější humorné knihy, DVD, společenské hry a další prostředky na odreagování. V pondělí to uvedla mluvčí Masarykova onkologického ústavu Zuzana Joukalová.

Hlavním cílem projektu je vážně nemocným pacientům pomoci alespoň na chvíli zapomenout na náročnou a bolestivou léčbu a prostřednictvím zábavných dárků zlepšit jejich psychický stav.

„Je to podruhé, co zdravotní klauni zavítají do našeho ústavu. Poprvé to bylo 12. dubna 2011. Tehdy jsme vůbec nevěděli, jakým způsobem budou naši pacienti reagovat, protože zkušenosti byly především s malými pacienty. Ale hned návštěva prvního pokoje ukázala, že to byl výborný nápad. Pacienti byli nadšeni, na Koše plné humoru reagovali výborně. Nechávali se strhnout humornými scénkami klaunů při jejich předávání a dokonale s nimi spolupracovali. Věříme, že tomu bude tak i tentokrát,“ vysvětlila Joukalová.

V ústavu zdravotní klauni přijdou na dvě lůžková oddělení, a to Oddělení radiační onkologie
a Oddělení B Kliniky komplexní onkologické péče (obě oddělení se nacházejí v přízemí Masarykova pavilonu).

Úsměv pro život
Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je přinést trochu radosti do neveselého prostředí nemocnic. Úsměv pro život podporuje projekty a organizace, které se snaží rozesmát a pobavit malé i velké pacienty a alespoň na chvíli jim dát zapomenout na všechny jejich zdravotní trable. Skupina B. Braun vybrala jako hlavního partnera občanské sdružení Zdravotní klaun. V rámci projektu Úsměv pro život předávají zdravotní klauni Koše plné humoru. Jde o dárkové koše, které obsahují například svazky povídek Zdeňka Svěráka či dvojice Šimek-Grosmann, historky Vladimíra Menšíka, pohádky a celou řadu dalších publikací, které zaručeně zvednou náladu.

Skupina B. Braun
Skupinu tvoří B. Braun Medical a B. Braun Avitum, které vznikly jako dceřiné společnosti předního výrobce zdravotnických produktů, nadnárodního koncernu B. Braun Melsungen AG. B. Braun Medical dodává bezmála dvě desítky let českému a slovenskému zdravotnictví špičkové zdravotnické materiály, lékařské přístroje, technologie a služby. Sesterská společnost B. Braun Avitum provozuje v ČR i na Slovensku vlastní síť dialyzačních středisek.

(red)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit