Brněnští lidovci vybrali pro Ligu proti rakovině 342 088 korun, mezi výběrčími se blýskl Juránek

Brno, 18. června 2012 (MEDIAFAX) - Brněnští lidovci dokázali vybrat na jaře mezi lidmi na boj s rakovinou 342 088 korun. Agentuře V pondělí to řekla brněnská tajemnice KDU-ČSL Maria Novotná. Do celonárodní sbírky se v Brně zapojilo více jak půl tisícovky sympatizantů a členů KDU-ČSL. V 231 skupinách prodali lidem 15 117 žlutých kvítků a poslali tak Lize proti rakovině 342 088 korun.

stanislav-juranek

Do brněnských ulic vyrazili podle Novotné jak starostové obcí a městských částí, tak zastupitelé okresních měst a členové krajského zastupitelstva. Dobrovolníci přitom nejsou při sbírkách pro Ligu proti rakovině nijak placeni, podílejí se na pomoci nezištně.

Zvlášť aktivně si počínal podle Novotné zejména senátor Stanislav Juránek, který se stal s výtěžkem 6 804 korun vůbec nejúspěšnějším lidoveckým výběrčím. "Věřím, že takové akce mají smysl. Pomáhají lidem myslet i na ty, kteří s nemocí bojují," řekl Juránek.

Jiří Nováček, foto: JMK

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...