Brno přivítá amerického kosmounata A. Feustela

Brno, 4. sprna 2011 - Vyvrcholením návštěvy amerického kosmonauta Andrewa Feustela s rodinou v České republice bude jeho pondělní návštěva města Brna. Navíc zde dojde k symbolickému předání vesmírného krtečka brněnským dětem, neboť vesmírný krteček byl právě v Brně pro letošní cestu do vesmíru v raketoplánu Endeavour vyroben.

Primátor města Roman Onderka přijme Andrewa Feustela v pondělí 8. srpna 2011 na Nové radnici, poté bude v cca 15.30 hodin následovat neformální tisková konference. Pro veřejnost je připraven na Nové radnici program s názvem „Astronaut Krtek v Brně“.


„Brno se v poslední době stává už tradičním místem pro setkávání kosmonautů z celého světa. Návštěva amerického kosmonauta Feustela je toho dalším důkazem a už nyní mě těší, že na své si přijde také brněnská veřejnost a zejména děti, které mají jedinečnou příležitost potkat se s člověkem, který byl už dvakrát ve vesmíru,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.


„Díky velmi přátelskému přijetí před dvěma roky se Andrew Feustel s rodinou do Brna vrací téměř jako domů. Tehdy k nám přivezl nejen výtisk Nerudových Písní kosmických, ale také českou státní vlajku, která společně s nimi putovala do vesmíru. Letos je jeho návštěva o to vzácnější, že nakrátko zavítá i na téměř dokončenou Hvězdárnu a planetárium Brno,“ řekl ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.


Kdo je A. Feustel?
Andrew Feustel se do vesmíru vydal hned dvakrát. Poprvé v květnu 2009, kdy se z paluby raketoplánu Atlantis podílel na opravě nejlepšího astronomického přístroje všech dob – Hubbleova kosmického dalekohledu. V srpnu téhož roku navštívil Brno a přivezl sem Nerudovy Písně kosmické a českou vlajku, které měl s sebou na palubě raketoplánu. Během téměř „domácí“ návštěvy našeho města se shodou náhod také dozvěděl, že se do vesmíru vydá podruhé. Stalo se tak v květnu letošního roku v raketoplánu Endeavour a šlo o předposlední cestu tohoto podivuhodného kosmického plavidla. Andrew Feustel celkem ve vesmíru strávil 28 dní 15 hodin a 17 minut a hned 6krát vystoupil ve speciálním skafandru do volného kosmického prostoru.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN