Vinománie na týden ovládne Svoboďák

Brno, 20. května 2018 – Ve dnech 25. května až 2. června se na brněnském náměstí Svobody uskuteční již třetí ročník Vinománie. Nabídku kvalitních vín z 18 vinařství doplní farmářské potraviny, řemeslné a dárkové zboží a občerstvení. Akci doprovodí každý den odpoledne a večer hudební vystoupení.

vino vinobrani vinomanie

Přítomná vinařství představí minimálně 200 vzorků vín. Cenové rozpětí degustací 0,5 dl bude 15 až 25 Kč, výjimečně vyšší částky za speciality typu výběry z bobulí, slámová a ledová vína. Pro komfortní degustaci budou zajištěny degustační sklenice a vyplachovačky sklenic.

„Doprovodný program se ponese s ohledem na omezení hluku v rámci náměstí Svobody v tišším duchu, ale zato se více přiblíží návštěvníkům, jelikož účinkující budou vystupovat pouze na malém stupínku přímo uprostřed tržiště. Tento koncept se velmi osvědčil, cimbálky obvykle roztancují a rozezpívají návštěvníky, vytváří se příjemná interakce mezi účinkujícími a diváky. Program je připraven v rozmezí cca 16 až 21 hodin každý den,“ uvedl za organizátory Libor Hanečka.

Při zahájení akce proběhne souběžně slavnostní defilé a koncert k policejnímu mistrovství v jízdě na koni, a to 25. května cca od 14:00 do 17:00 hodin.

 


Související články: