Kam za vínem o víkendu 17.–18. ledna?

vino lahve kost krystof turek Brno, 15. ledna 2014 - Přemýšlíte, kam vyrazit o třetím lednovém víkendu za vínem? Přinášíme vám několik tipů na zajímavé akce! Největší z nich se uskuteční na brněnském výstavišti, na další se můžete těšit v Bukovanech, Moutnici či Novém Šaldorfu.

15. – 18. ledna
Brno, BVV
V Brně se koná REGIONTOUR, 24. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech, a festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest. Jedná se o největší prezentaci cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě, kde proběhne uvedení nových propagačních a informačních materiálů vinařské turistiky z edice KRAJEM VÍNA pro rok 2015. V rámci festivalu krajových specialit a regionálních potravin se bude konat ochutnávka vín ze Salonu vín ČR.

17. ledna
Bukovany, Bukovanský mlýn
V Bukovanech proběhne Degustace vín pro veřejnost určená všem milovníkům vína, kteří se chtějí dozvědět více o vínech z místních vinařství a jejich snoubení s rybami. Degustace je spojená s akcí Rybí speciality, probíhající v termínu 13.-18. ledna. Pořadatelé prosí o rezervaci předem.

17. ledna
Moutnice, Orlovna
Vinaři z Moutnice pořádají již sedmý ročník vinařského krojového plesu. Letos stárci zahájí ples v 19.30 Moravskou besedou, k tanci zahrají Legrúti z Velkých Bílovic a zazpívá mužský sbor z Vlčnova. Jako na každém dobrém plese čeká hosty bohatá tombola s tradiční šťavnatou masitou první cenou. K tomu bohatá nabídka vín od místních vinařů, chutná večeře a dobré pivo. Ale především dobrá zábava a silný folklorně kulturní zážitek.

17. ledna
Nový Šaldorf-Sedlešovice
Třetí lednovou sobotu vinaři v Novém Šaldorfu pořádají akci Zimní otevřené sklepy a kopání písku, při které otevírají od 10 hodin vinné sklepy k návštěvě a degustaci vín. Procházky sklepními uličkami hostům zpříjemní i živá hudba. Nedílnou součástí dne je souběžně s otevřenými sklepy probíhající recesistická soutěž dobrovolných družstev v kopání písku přímo v podzemních chodbách vinného sklepa. Jde o připomenutí vzniku nádherných novošaldorfských sklepních chodeb, proto i soutěžící kopou samozřejmě ručními nástroji. Odměnou soutěžícím přijde vhod nejen pohárek svařeného vína. Večerní zábava u živé hudby v Obecním sále s občerstvením a novošaldorfskými víny umocní jistě nevšední zážitek z příjemně stráveného zimního dne.

Zdroj: NVC, ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit