Moravští vinaři slaví úspěchy v zámoří a pronikají na americký trh

Brno, 8. července 2013 - Během června už podruhé zamířili moravští vinaři na severoamerický kontinent představit svá vína na prestižních soutěžích. San Francisco International Wine Competition se letos konala už po třiatřicáté a vynesla našim vinařům 76 medailí – 1 velkou zlatou, jednu zlatou 28 stříbrných a 46 bronzových. Účast našich vín proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Cenu Best of Nation a velkou zlatou medaili za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2012 získalo Vinařství Maděrič. Velká zlatá medaile se uděluje jen nepatrnému zlomku vín, na jejichž mimořádné kvalitě se shodne celá hodnoticí komise. Ziskem velké zlaté se Ludvíku Maděričovi navíc otevřela cesta na tzv. Double Gold Tour, tedy možnost další prezentace a propagace spolu s nejlépe hodnocenými víny světa. Tour letos zavítá např. do San Francisco, Los Angeles, San Diega, Miami, New Yorku, Washingtonu, Chicaga, Dallasu, Phoenixu, Las Vegas, Portlandu, Seattlu a na Honolulu.

„Do soutěže jsme poslali 109 vín, z nichž 76 medailově uspělo. Kromě velmi pozitivního hodnocení vyvolala naše vína mezi hodnotiteli velký zájem. Porotci hodnotí vína naslepo, ale u našich vín se po hodnocení živě zajímali o zemi původu právě hodnocených vzorků,“ komentoval prezentaci moravského a českého vinařství v San Franciscu Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín organizačně zajišťovalo.

K významu úspěšné účasti na San Francisco International Wine Competition pro obchod se vyjádřil také Noah Ullman, majitel společnosti Czech Wine Imports, Inc., která moravská a česká vína do USA dováží: „V současné době do USA dovážíme 18 vín od 10 vinařů, a to konkrétně do států Illinois, New York a New Jersey. Zákazníci z ostatních států využívají možnost objednávky přes internet. Je tu ale nepochybně prostor pro další rozšíření distribuce.“

„Jak je vidět na soutěžních i obchodních výsledcích našich vinařů, není zde ostych z náročného amerického trhu vůbec na místě. Naopak každým rokem roste poptávka po kvalitních a osobitých vínech, která zaujmou a vyniknou i v ostré konkurenci,“ dodal ing. Krška.
 
Soutěž vín San Francisco International Wine Competition se letos konala již po třiatřicáté a zúčastnilo se jí 4539 víz 1400 vinařství z 30 zemí světa.

Zdroj: NVC


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN