V Pavlově se uskuteční Jarní vinařská stezka

Pavlov 19. března 2013 – Spojení kvalitního vína a probouzející se Pálavy nabídne o tomto víkendu akce s názvem Jarní vinařská stezka v Pavlově. Oblíbená degustační soutěž se podruhé představí v komornější formě s omezeným počtem účastníků. Hlavní část programu začne v sobotu 23. března od 10:30 hodin v hlavním sále Hotelu Pavlov na ulici Klentnická, kde bude připravena ochutnávka celkem 24 soutěžních vzorků vín z osmi pečlivě vybraných místních vinařství. O podrobnostech informovala Lucie Matyášová z hotelu Pavlov.

pavlov

Této akce se zúčastnil v minulém roce i reprezentant v cyklokrosu Radomír Šimůnek: „Měl jsem tu příležitost být u loňské premiéry Jarní vinařské stezky. Bylo nádherné počasí, ochutnávali jsme ve sklepích i na svazích Pálavy skvělá vína, takže jsem se s přítelkyní rozhodl, že po náročné sezoně oslavíme mé sedmé místo z MS v cyklokros z USA v Pavlově! Moc se na jižní Moravu těšíme!"

Samotná soutěž je připravena na sobotu 23. března, kdy se návštěvníci po úvodní ochutnávce vín vydají značenou trasou po svazích Pálavy a nádhernou přírodní rezervací kolem hradu Děvičky. Stezka je dlouhá 5,5km a celkem je připraveno osm stanovišť se soutěžním vínem, z nichž pět bude přímo v pavlovských sklepech. Další 2 prémiová stanoviště na svazích Pálavy budou věnovaná červeným vínům. Úkolem soutěžících bude tipovat správnou odrůdu vína. Součástí bude také anketa o Šampióna Jarní vinařské stezky, kdy sami účastníci vyberou nejlepší víno ze všech představených vzorků.

Ochutnávka vín bude pokračovat i ve večerních hodinách, kdy budou vyhlášeni nejlepší degustátoři Jarní vinařské stezky. Součástí večera bude také slavnostní raut a k tanci zahraje kapela CoverTrio. Každý účastník obdrží oblíbené tričko „I love Pavlov"! Jarní vinařskou stezku předznamená už v pátek 22. března nesoutěžní degustace vín ve vinném sklepě Hotelu Pavlov.

Program:

Pátek 22. 3.nesoutěžní degustace 8 vzorků pavlovských vín

Sobota 23. 3.
10:30 - 13:00 Ochutnávka soutěžních vín, hlavní sál Hotelu Pavlov
13:00 - 18:00 Pálavské ochutnávání vín na značené trase Pavlov - Dívčí hrady - Sedlo - Hřeben
Pálavy - Soutěska - Pavlov
20:00 - 24:00 Vinařská párty s rautem a kapelou CoverTrio

foto: Jarní vinařská stezka 2012, archiv pořadatelů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...