Pálavské vinobraní již o tomto víkendu

Mikulov, 31. srpna 2012 – Druhý zářijový víkend bude v Mikulově stejně jako každý rok patřit všem milovníkům vína, gastronomie a dobré muziky. Od 7. do 9. září se zde uskuteční tradiční Pálavské vinobraní, na kterém nebudou kromě kvalitního vína, cimbálek a folklorních souborů chybět ani hvězdy hudební scény v čele s Davidem Kollerem, Chinaski, Čechomorem, No Name a Katarínou Knechtovou.

vinobraniP

„Chceme následovat a připomínat kulturní lidové tradice naší oblasti, ale zároveň vytvořit z vinobraní akci, která přiláká hosty z celé republiky," říká Marcela Koňáková, ředitelka spolupořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová. Její slova potvrzuje program vinobraní, ve kterém pořadatelé vsadili na výběr tuzemské a slovenské hudební scény. Vedle hvězd jako David Koller, No Name nebo Čechomor si na své přijdou příznivci swingu a orchestru Ládi Kerndla, zahrají Lenka Filipová, Petra Janů či Spirituál Kvintet. Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení excentrické Vladivojny la Chia, hvězdu klubové scény Sto zvířat nebo skupinu The Navigators, která posbírala mnoho prestižních ocenění a razí si velmi originální cestu v populární hudbě.

vinobrani_pruh1

Představí se samozřejmě řada cimbálek, dechovek a folklorních souborů. Příznivci cimbálky nepochybně ocení vystoupení Cikanski diabli, kteří hráli například s Lucií bílou nebo filharmonií. Milým hostem bude i muzika Martina Hrbáče s horňáckým folklorem a přijde samozřejmě i místní Klaret. Swing zazní nejen od Ládi Kerndla, ale i v podání orchestru Zatrestband. V kulisách města vystoupí také hvězdy humoru a recese Iva Pazderková a Zdeněk Izer. V prostorách města, zámku či Kozího hrádku budou k vidění kostýmované skupiny s historickým repertoárem a je připraven také program pro děti.

Vedle koncertů se návštěvníci svátku vína mohou těšit na ukázky řemesel, historický průvod, šermíře, ochutnávky vín nebo gastronomické speciality.

Velký zájem mezi soutěžícími, odborníky i veřejností očekává veřejná ochutnávka nejlepších vín prestižní Národní soutěže vín mikulovské podoblasti, která probíhá po celou dobu vinobraní v hlavním sále zámku v Mikulově. Popularitu si získal i netradiční doprovodný program - Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně a soutěž pro děti Malý sommelier. Po celý víkend návštěvníky čekají také prohlídky a řízené degustace v několika místních vinařstvích.

>>> Kam za burčákem v roce 2012? Prohlédněte si přehled akcí na jižní Moravě!

Organizátoři počítají s velkou návštěvností a pamatují na pohodlí hostů. Návštěvníci tak mohou například využít bezplatné autobusové dopravy, která propojí všechny místa dění nebo využít dopravy vlakem. Mikulovský expres dopravuje bez starosti o řidičský průkaz a lze zakoupit i zvýhodněnou permanentku se zpáteční jízdenkou na vlak za 420 Kč. V sobotu 8. 9. bude Z Brna vypraven speciální vlak na Pálavské vinobraní v 9:40 hod. z Hlavního nádraží v Brně, zpáteční spoj z Mikulova je pak možné využít v 18:45 hod. a o půlnoci. Samostatné jízdné jedním směrem bude stát 100 Kč.

Pro ty, kteří se rozhodnou dopravit na Pálavské vinobraní automobilem, budou připravena tři záchytná parkoviště. Plocha se stovkou parkovacích míst v areálu bývalých kasáren v Dukelské ulici, další parkoviště bude k dispozici v ulici K Vápence (hotel Maroli) a nově bude zpřístupněn prostor na ulici Brněnské.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...