Wagnera udrží na trenérské židli jedině výhra ve Znojmě

Brno, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - Trenér druholigových fotbalistů brněnské Zbrojovky René Wagner dostal po mizerných výsledcích od vedení klubu ultimátum. Pokud jeho celek nevyhraje v sobotu jihomoravské derby ve Znojmě, u týmu skončí.

Neuspokojivé výkony i výsledky ještě v minulé sezoně prvoligové Zbrojovky donutily vedení jednat o současné situaci. Majitel klubu Roman Pros řešil v pondělí i otázku setrvání Wagnera u mužstva. "Rozhodli jsme se tak, že trenér Wagner dostal důvěru pro nadcházející druholigové utkání ve Znojmě. V případě neúspěchu však skončí. Za úspěch přitom považujeme pouze výhru," uvedl Pros pro web Zbrojovky.

Představitelé klubu se shodli na tom, že za současný stav nenese zodpovědnost pouze trenér, ale také samotní hráči. "Po sobotní ostudné porážce doma s Ústím 1:4 došla vedení trpělivost. Hráčům byla proto udělena pokuta, jejíž výši nebudeme specifikovat," doplnil sportovní ředitel Richard Dostálek.

Zbrojovce patří po devíti kolech druhé nejvyšší soutěže předposlední 15. pozice. Přitom klub před sezonou avizoval jako svůj jediný cíl návrat do Gambrinus ligy. Wagnerův celek ztrácí především doma, kde ani jednou nevyhrál a získal pouhé dva body.

Petr Říha, foto: fczbrno.cz

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit