Nejvyšší správní soud zamítl poslední dvě stížnosti na senátní volby

Brno, 13. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Výsledky senátních voleb jsou definitivně platné. Nejvyšší správní soud totiž v úterý zamítl poslední dvě stížnosti na jejich průběh. Informovala o tom mluvčí NSS Sylva Dostálová s tím, že poslední projednané stížnosti se týkaly voleb v Praze a na Vsetínsku.

volby-krajske-volebni-komise-krystof-turek

Soudci se podle Dostálové zabývali stížností politického hnutí Pražané za svá práva, která se týkala volebního obvodu 26 v Praze 2. "Soud podání zamítl, protože primárně nenapadalo konkrétní okolnosti volby, ale její zákonnou úpravu," vysvětlila mluvčí.

Druhou stížnost pak volební senát NSS pro neodstranění vad podání odmítl. Tato stížnost směřovala na průběh voleb ve volebním obvodu 77 ve Vsetíně.

Nejvyšší správní soud podle Dostálové obdržel k podzimním senátním volbám celkem pět podání. Čtyři stížnosti podaly fyzické osoby a jednu hnutí. "Dvě podání z nich soud zamítl a tři odmítl," shrnula mluvčí. Výsledky voleb do horní parlamentní komory jsou tedy definitivně platné.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...