Voliči na síti nejvíc hledají Vaňkovou, Hladíka, Vokřála a Pospíšila

Brno, 1. října 2018 – Advokátka a zastupitelka městské části Brno-střed Markéta Vaňková, která je lídrem kandidátky ODS pro nadcházející komunální volby, je nejvyhledávanější potenciální primátorkou Brna. Vyplývá to z údajů služby Seznam.cz Vyhledávání za poslední měsíc.

pocitac hledani

Ze všech kandidátů na brněnského primátora její jméno lidé vyhledávali nejčastěji, a to ve 20 % případů. Následuje ji současný náměstek brněnského primátora a kandidát KDU-ČSL Petr Hladík se 17 %. Až třetí v pořadí je nynějšíbrněnský primátor za ANO Petr Vokřál s 13 %. Do první pětice se dostal také Oliver Pospíšil z ČSSD s 10 %. Ten ovládl internet především svým kontroverzním videem, ve kterém číhá na voliče v popelnici. Pětici uzavírá Martin Říha z KSČM s 9 %.

U Markéty Vaňkové se lidé zajímají především o její životopis, facebookový profil i o její kampaň. Podobné údaje lidé vyhledávají i u Petra Hladíka, navíc u něj dohledávají také jeho postoj k imigraci. U současné brněnského primátora Petra Vokřála lidé zjišťují také jeho rodinný stav.

Politik v popelnici zaujal internet
Poměrně velkou pozornost na internetu vzbudil sociálnědemokratický kandidát Oliver Pospíšil se svým předvolebním spotem. „Video, ve kterém vylézá z kontejneru na tříděný odpad, se šířilo sítěmi virálně, byť bylo komentované především v negativních konotacích. V souvislosti s jeho osobou jde ale jednoznačně o nejvyhledávanější položku,“ doplňuje Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.

Více kandidátů s příjmením Pospíšil
Kromě Olivera Pospíšila se v Brně uchází o primátorský post také Jiří Pospíšil. Jde o dnes 68letého basketbalistu a bronzového medailistu z Mistrovsví Evropy z roku 1977. V pořadí nejvyhledávanějších brněnských kandidátů je na šestém místě, téměř se šestiprocentním podílem. „Zajímavostí je, že při zadávání dotazů do služby Seznam Vyhledávání ho lidé občas zaměňují s jeho jmenovcem europoslancem Jiřím Pospíšilem, který je kandidátem na primátora v hlavním městě,“ upřesňuje Sedláček. Záměna jmen hrozí v Brně i u dalšího kandidáta, kromě dvou Pospíšilů jde totiž v moravské metropoli do boje o primátorské křeslo také jeden Pospíchal. A to Lubor z recesistického hnutí Maffie.cz. Na vyhledávání brněnských primátorských kandidátů se podílí třemi a půl procenty.

O primátorské křeslo se v Brně uchází celkem 20 kandidátů, zájem o další jména je poměrně roztříštěný.

TOP 10 nejhledanějších kandidátů v Seznam.cz Vyhledávání:

  1. Markéta Vaňková (ODS s podporou Svobodných)
  2. Petr Hladík (KDU-ČSL)
  3. Petr Vokřál (ANO)
  4. Oliver Pospíšil (ČSSD)
  5. Martin Říha (KSČM)
  6. Jiří Pospíšil (SPORTOVCI)
  7. Ivan Fencl (SPD)
  8. Zdeněk Pernica (Slušní lidé a Soukromníci)
  9. Lubor Pospíchal (Maffie.cz)
  10. Robert Kotzian (Brno Plus)

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...