Brněnská mobilní aplikace vám pomůže zorientovat se v prezidentských volbách

Brno, 8. ledna 2013 - Rychlou a přehlednou orientaci v prezidentských volbách nabízí v posledních dnech před otevřením volebních místností aplikace Prezident 2013 brněnské firmy Mautilus sídlící v inovačním parku JIC. Aplikace je určena pro chytré telefony s operačním systémem Android a pro telefony iPhone. Od počátku prosince si ji stáhlo již více než pět tisíc uživatelů.

prezidentska-volba-aplikace-mautilus

Aplikace Prezident 2013 přináší veškeré dostupné informace o volbách přímo do kapsy, obsahuje novinky, kalendář akcí, profily kandidátů a průzkumy veřejného mínění, které pro Mautilus dodávají společnosti Median, Focus Marketing & Social Research a ppm factum. Aplikace využívá informace z největších českých internetových deníků Idnes.cz, Ihned.cz a Lidovky.cz a ze serveru Zprávy.rozhlas.cz.

prezidentska-volba-aplikace-mautilus-1Tyto informace však nemají ovlivnit voliče, aby hlasovali pro určitého kandidáta. „Aplikace je přísně nestranná. Chceme pouze zajistit, aby lidé měli vše potřebné k tomu, aby mohli volit. Naším cílem je proměnit volby v zábavu,” uvádí Ivan Bradáč, partner společnosti Mautilus. Prostřednictvím aplikace chce firma podle něj také přilákat více lidí k účasti na nadcházejících prezidentských volbách, které se uskuteční 11. a 12. ledna 2013.

Aplikace pomůže voličům také najít nejbližší volební místnost. Obsahuje totiž mapu zobrazující nejbližší hlasovací místa, což by mělo usnadnit volby těm, kteří v jejich průběhu budou cestovat a nebudou tedy moci volit v místě svého trvalého bydliště.

O společnosti Mautilus
Mautilus vyvíjí chytré aplikace pro televize a mobilní telefony. Poskytuje také softwarová řešení na zakázku pro společnosti, jako jsou například Continental, ABB nebo Siemens. Společnost Mautilus vznikla v roce 2010 a díky rychlému růstu nyní zaujímá přední místo na trhu chytrých aplikací v České republice a v regionu Střední a Východní Evropy.  Firma sídlí v inovačním parku Jihomoravského inovačního centra.

Foto: Mautilus


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...