O funkci rektora Mendelovy univerzity se uchází čtyři kandidáti

Brno, 11. října 2021 - O funkci nového rektora Mendelovy univerzity v Brně se uchází čtyři kandidáti, kteří vzešli z návrhového kola. O nové hlavě MENDELU rozhodne akademický senát na svém mimořádném zasedání 18. října. Do té doby uchazeči mají předložit teze, kam chtějí univerzitu směřovat.

mendelu budova mendelu

Z návrhového kola na jednotlivých fakultách a jednom vysokoškolském ústavu vzešlo celkem devět jmen, z toho čtyři kandidaturu přijali. Prostor pro přijetí kandidatury měli do dnešních 12:00 hodin. O pozici rektora, který nahradí v únoru Danuši Nerudovou, se aktuálně uchází prorektoři Vojtěch Adam a Martin Klimánek, dále pak profesor z Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Otakar Holuša a ředitel Odboru informačních technologií Stratos Zerdaloglu.

Současná rektorka Danuše Nerudová byla také mezi navrženými kandidáty. Kandidaturu na další funkční období ale nepřijala, což avizovala již v předstihu. „To, co jsem si předsevzala, se podařilo splnit a nyní je tedy čas předat péči o univerzitu dál. Na mě čekají nové výzvy," uvedla Nerudová.

Zveřejnění tezí jednotlivých kandidátů je naplánované na 12. října. O novém rektorovi se rozhodne 18. října. Jednotliví kandidáti se nejdříve od 13:00 hodin představí akademické obci, následovat bude samotná volba.

Zdroj a foto: MENDELU


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...