JMK: Ve volbách zvítězila ČSSD, volit přišlo 38,64 % lidí

Brno, 14. října 2012 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji zvítězila v krajských volbách ČSSD. Sociální demokraté dostali 27,01 procenta hlasů. KSČM získala 18,65 procenta, třetí KDU-ČSL volilo 17,03 procenta lidí, za ní byla ODS se ziskem 9,21 procenta hlasů vyplývá z nedělních údajů na serveru www.volby.cz. V regionu přišlo k urnám 38,64 procenta lidí.

volby_hlasovaci_listky

Do krajských voleb se na jižní Moravě přihlásilo 23 politických stran a hnutí, o pět více než před čtyřmi lety. O místa v 65členném krajském zastupitelstvu se uchází dohromady 1164 lidí. Poslední krajské volby před čtyřmi lety vyhrála ČSSD před KDU-ČSL, které na jižní Moravě spolu vládly pohodlnou koaliční většinou. V opozici byly ODS a KSČM, další strany či uskupení minule nepřekročily pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do zastupitelstva.

V roce 2008 přišlo ke krajským volbám 387 400 lidí, což tehdy představovalo 41 procent oprávněných voličů.

Lidé na Břeclavsku a v části Brna volili souběžně i do Senátu, v obou regionech se ucházela o křesla v horní parlamentní komoře vždy desítka kandidátů.

Jitka Zadražilová

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...