JMK: Ve volbách zvítězila ČSSD, volit přišlo 38,64 % lidí

Brno, 14. října 2012 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji zvítězila v krajských volbách ČSSD. Sociální demokraté dostali 27,01 procenta hlasů. KSČM získala 18,65 procenta, třetí KDU-ČSL volilo 17,03 procenta lidí, za ní byla ODS se ziskem 9,21 procenta hlasů vyplývá z nedělních údajů na serveru www.volby.cz. V regionu přišlo k urnám 38,64 procenta lidí.

volby_hlasovaci_listky

Do krajských voleb se na jižní Moravě přihlásilo 23 politických stran a hnutí, o pět více než před čtyřmi lety. O místa v 65členném krajském zastupitelstvu se uchází dohromady 1164 lidí. Poslední krajské volby před čtyřmi lety vyhrála ČSSD před KDU-ČSL, které na jižní Moravě spolu vládly pohodlnou koaliční většinou. V opozici byly ODS a KSČM, další strany či uskupení minule nepřekročily pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do zastupitelstva.

V roce 2008 přišlo ke krajským volbám 387 400 lidí, což tehdy představovalo 41 procent oprávněných voličů.

Lidé na Břeclavsku a v části Brna volili souběžně i do Senátu, v obou regionech se ucházela o křesla v horní parlamentní komoře vždy desítka kandidátů.

Jitka Zadražilová

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...