ČSSD zahájila volební kampaň mítinkem v Brně

Brno, 27. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Sociální demokraté v Brně v pondělí odstartovali kampaň před říjnovými krajskými a senátními volbami. Pozornost občanů na Moravském náměstí přitáhla půllitrová plastová lahev se žlutou limonádou zdarma a dlouhonohá kandidátka na hejtmanku Libereckého kraje Lenka Kadlecová.

Nedaleko centra moravské metropole se na prvním předvolebním mítinku shromáždilo několik set občanů, které oslovil brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) a šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. "Jestli porazíme v krajských a senátních volbách tuto vládu na hlavu, tak to nevydrží," prohlásil Sobotka. Rád by proměnil podzimní hlasování za referendum o dalším setrvání kabinetu Petra Nečase (ODS).

Po případných úspěšných říjnových volbách šéf ČSSD veřejnosti slíbil ve sněmovně další hlasování o nedůvěře Nečasova kabinetu. Bylo by už páté v tomto volebním období a podle Sobotky by ho vládní koalice ODS, TOP 09 a strany LIDEM nemusela vydržet. Podobně jako na pátý pokus padla vláda Mirka Topolánka (ODS).

"Každý nečas jednou skončí. Petr Nečas může skončit 12. a 13. října," přisadil si hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD), který sociálnědemokratické hejtmany vede.

mitink-cssd-brno-moravske-namesti-banner

Fotogalerii z akce naleznete zde

Už před zahájením mítinku vyrostly na Moravském náměstí čtyři oranžové stany sociální demokracie. Nejsilnější opoziční strana v nich nabídla program pro děti – balonky se zvířecími motivy nebo malování na obličej.

Největší zájem veřejnosti ale vzbudila půllitrová lahev se žlutou limonádou. Takzvaný Oranžový životabudič s podobiznou šéfa strany a heslem "Řekněte dost Nečasově vládě" dostávali lidé zdarma a už po několika minutách se u jeho výdaje vytvořila dlouhá fronta. Podle etikety nabízí ČSSD lidem "limonádu s příchutí pomeranč s cukrem a sladidly". Jejího výrobce sociální demokraté neuvádějí.

Při fotografování volebních lídrů občany i novináře zaujala svým vzhledem kandidátka na hejtmanku Libereckého kraje Lenka Kadlecová. "Ničeho takového jsem si vůbec nevšimla. Já doufám, že budou hodnoceny moje úplně jiné kvality," řekla vysoká a štíhlá dáma se širokým úsměvem a dlouhými havraními vlasy.

"Celý život pracuji s lidmi, kteří to mají o něco těžší. Buď to byli nezaměstnaní, nebo, v posledních letech, senioři. Určitě mám v sobě životní sílu a touhu těmto lidem pomáhat. Vím, o čem jejich život je," připojila Kadlecová, která pracuje jako zástupkyně ředitelky Domova důchodců ve Velkých Hamrech.

"Nejsem člověk, který rozhoduje od stolu, ale jsem zvyklá vnímat lidské problémy a taky je řešit," uvedla kandidátka na hejtmanku a dodala. "V sociální demokracii jsem více než 16 let. Prošla jsem si cestu od nejnižších stupňů stranické politiky a doufám, že proto si mne naši členové zvolili." Na dotaz, jestli je vyšší ona nebo stranický šéf Sobotka prohlásila: "Určitě já. Ale jenom výškou."

ČSSD bude v krajských volbách obhajovat 13 míst hejtmanů a nadpoloviční převahu si chce udržet i v Senátu. Během kampaně chce navštívit 150 měst a obcí a představit lidem svůj program kontaktně.

Volby do krajských zastupitelstev a první kolo hlasování do Senátu proběhnou 12. a 13. října.

Jan Kálal

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit