Podzim v Moravské galerii přináší street art, módu i český design

Brno, 10. září 2014 - Začátek školního roku nepřichází jen do školních budov. Také v Moravské galerii v Brně začíná podzimní semestr, a to hned v září. Připravené je velké množství zajímavých akcí, mezi nimiž jsou i dva velké bienálové víkendy.

Moravska galerie v brne design

První z nich nese tematický název „Škola volá!“ a probíhat bude od 19. do 21. září. Celé tři dny naplní komentované prohlídky, workshopy a řada dalších zajímavých akcí spojených s tématem vzdělávání v oblasti grafického designu. Těšit se můžete třeba na komentovanou prohlídku výstavy velké osobnosti českého grafického designu Rostislava Vaňka. Jeho realizace zná s jistotou každý, kdo někdy cestoval pražským metrem – Vaněk totiž stojí za vzhledem jeho orientačního systému. Rovněž například vizuální podoba Českých aerolinií je jeho dílem. Začátek je v neděli 21. září v 15.00 h v prvním patře Pražákova paláce.

Druhý velký podzimní víkend Bienále Brno 2014 potrvá od pátku třetího do neděle pátého října. V sobotu se uskuteční bienálová noc, během níž budou všechny výstavy otevřeny zdarma, a to až do půlnoci! Už od čtvrtka 2. října poběží také projekt s názvem Mozaika grafického designu, součást celorepublikové prezentace českého designu Meet Czech Design.

Konec léta láká k procházkám po městě
Dále je pro všechny Brňáky (a nejen je) připraven cyklus procházek po městě s názvem Graphic Design Walks, které ukazují Brno pohledem zajímavých osobností grafického designu. Můžete se tak vydat na procházku s autorkou vizuálního stylu Brna Věrou Marešovou nebo se studentkou grafického designu Yvetou Buchtovou a teoretičkou umění Šárkou Burešovou, od nichž se dozvíte více o street artu a jeho paralelách s grafickým designem. Jejich výklad navíc obohatí svým příspěvkem i brněnský street artista Timo.

Každá procházka či exkurze bude trvat 60–90 minut a poskytne účastníkům možnost klást dotazy i prostor pro diskusi. Veškeré informace s daty a časy jednotlivých akcí najdou zájemci na Facebooku Graphic Design Walks.

Móda, móda, móda!
Pro všechny, kdo se zajímají o autorskou módu a jedinečný design, je připraven MeetDeMarket. Konat se bude 3. října od 11.00 do 19.30 v prostorách Místodržitelského paláce (Moravské náměstí 1a). Svůj stánek s vlastní produkcí zde bude mít například „Be yours“, Punktura, nebo projekt Re:paráda, jediná půjčovna retro šatů, kam je možné si pořídit permanentku nebo si oblíbené šaty koupit. Skvělé designové kousky do bytu můžete vybírat z nabídky interiérového studia Nanovo a u designérky Lucie Volkové, knižní tvorba bude prezentována nakladatelstvím Bylo nebylo.

Pro ty, kdo se chtějí nejen dozvědět, jak si vytvořit vlastní potisk na tričko, ale rovnou si to vyzkoušet a svůj výrobek si odnést domů, je určen workshop FABRIKANATRIKA. Ten poběží v rámci MeetDeMarketu od 13.00 do19.00 hodin a návštěvníci si pod vedením zkušených grafiků budou moci tisk vyzkoušet buď na svůj oděv, nebo na tričko, které si koupí na stánku. K dispozici bude několik motivů, jež lze libovolně zakomponovat a vytvořit si vlastní originál. Kdo se na to přece jen nebude cítit, vytisknou mu je grafici. Ti s sebou přivezou i lis fixující barvu a tričko tak bude nositelné hned po tisku!

jurkovicova vila po rekonstrukci

Jurkovičova vila v novém kabátě
Pokud byste si ale chtěli ještě na začátku školního roku připomenout letní výlety po památkách, můžete i na podzim navštívit jedinečnou vilu Dušana Jurkoviče. K tomuto pohádkovému domku, který pro sebe a svoji početnou rodinu postavil známý architekt, dojedete pohodlně městskou dopravou. Krásná zahrada, zrenovovaná podle původních plánů, je přístupná zcela zdarma. Na prohlídku vily za zvýhodněné vstupné mohou jít rodiny s dětmi, studenti a senioři.

Ať už se tedy rozhodnete pro kteroukoliv z podzimních akcí Moravské galerie v Brně, nezapomenutelný zážitek je vždy zaručen! Veškeré podrobnosti se dozvíte na webu moravska-galerie.cz.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události