Léto v Brně oživí festivaly, divadlo i open air kino

Brno, 19. května 2014 – Stejně jako v předchozích letech připravilo Turistické informační centrum města Brna na léto řadu kulturních akcí. Brňané se tak opět mohou těšit například na Shakespearovské slavnosti, Den Brna připomínající historické milníky města, folklórní cyklus nebo speciální letní promítání filmů na Riviéře. Přinášíme vám přehled toho, na co se letos v létě můžete v Brně těšit.

TICmB

Mezinárodní divadelní festival Divadelní svět Brno 2014

Tématem letošního ročníku Divadelního světa je komedie a festival je dedikován tvorbě Woodyho Alana. Dramaturgie se výrazně zaměřila na exteriérové pouliční a ochotnické divadlo, v kamenných scénách návštěvníky čekají osvědčené divadelní kusy a hrát se bude i v manéžích cirkusových stanů a netradičních místech, která v metropoli máme. Program festivalu naleznete na www.divadelnisvetbrno.cz.

RWE letní kino na Riviéře

Poslední červnový týden startuje dvouměsíční provoz letního open air kina na brněnské Riviéře. Programová skladba je v rukou dramaturgů kina Art a návštěvníci se mohou těšit na mix jak block-busterových novinek zahraniční provenience, tak na kinematografické klasiky a novinky české scény. Součástí letních večerů bude rovněž zakomponování koncertů či zajímavých setkání v linii zážitkového letního kina. To se navíc letos bude odehrávat v jiné části brněnské Riviéry, a to v bezprostřední blízkosti bazénů. Po celé léto budou probíhat rádiové a facebookové kampaně o „volňásky na letňák".

F scéna

Cyklus letních folklorních večerů pod názvem F scéna, které budou pořádány v rámci Brněnského kulturního léta v měsíci červnu a červenci na nádvoří hradu Špilberk a nádvoří Staré radnice. Návštěvníci se mohou těšit na soubory Železiar, Gaudeamus, Pentla, Musica Folklorica a VUS Ondráš, který připomene 60. výročí svého vzniku.

Brněnské kulturní léto

Cyklus koncertů rozezní nádvoří Staré radnice od června do září. Vystoupí například Karel Plíhal, Javory, Cimbal Classic, Děda Mládek Illegal Band a další.

15. ročník Letních shakespearovských slavností

V letošním roce na přelomu července a srpna opět ovládne velké nádvoří hradu Špilberk již 15. ročník Letních shakespearovských slavností. Tento divadelní festival oslavující dílo dramatika Williama Shakespeara se letos odehraje v období 21. 7. – 10. 8. 2014. Všichni příznivci a obdivovatelé Shakespeara se mohou těšit celkem na pět her tohoto dramatika, konkrétně na Sen noci svatojánské, Zkrocení zlé ženy, Veselé paničky windsorské, Richarda III. a překvapení letošního ročníku – premiéru komedie Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela. Hlavními hvězdami letošní premiéry jsou Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Václav Jílek, Petra Horváthová, Lenka Zahradnická, Radúz Mácha, Jan Révai, Pavel Nový a další.

Mezinárodní kytarový festival a kurzy Brno s Nocí flamenca

Realizaci tohoto jedinečného kytarového festivalu, který se uskuteční od 10. do 15. srpna, má ve svých rukou po celou dobu jeho konání výrazná hudební osobnost kytarového světa, Vladislav Bláha. Hlavním hostem letošního ročníku je loutnista Edin Karamazov. Závěrem bude již tradičně Noc flamenca na hradě Špilberk, kde vystoupí skupina Paco Serrano Y Grupo.

Den Brna

I letos čeká návštěvníky od 15. do 17. srpna v centra Brna jedna z nejhezčích exteriérových akcí, které se v průběhu roku v historickém srdci města odehrávají. Čestná garda historicky kostýmovaných obránců města bude procházet centrem, v rámci kulturního programu zažijeme exkurzy do pohnuté historie a chybět nebude ani inscenovaná replika bitvy o Brno na úpatí hradu Špilberku. A po velkém úspěchu loňské procházky po stopách švédského obléhání se mohou návštěvníci těšit i na naše průvodce. Kvůli rozsáhlé opravě Zelného trhu se tentokrát historický jarmark přesune na náměstí Svobody.

Zdroj: TICmB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...