Fotografická výstava Podoby víry v Paláci šlechtičen

Brno, 10. března 2014 - Až do 27. dubna bude v Kapli Paláce šlechtičen Moravského zemského muzea probíhat výstava Podoby víry fotografa Pavla Popelky. Expozice obsahuje výběr fotografií z výstavy realizované v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě, která byla příspěvkem k cyrilometodějskému výročí.

palac slechticen vystava podoby viry

Hlavním tématem výstavy jsou fotografie Pavla Popelky z několika cest po Balkánu, zachycující projevy víry v architektuře křesťanských chrámů a jejich interiérů. Vedle vizuálního zážitku jsou i příspěvkem k historii christianizace balkánských zemí.

Ve své práci fotografické i publicistické se autor snaží postihnout především hlubší významy lidové tradice duchovní, folklórní i materiální. V centru jeho posledních cyklů je patrné zaměření na různorodost projevů lidové víry jak na našem území, tak v zahraničí. Erudice etnografa mu přitom napomáhá v odkrytí zasunutých významů. Hlavním tématem stávající výstavy jsou fotografie z několika cest po Balkánu, zachycující projevy víry v architektuře křesťanských chrámů a jejich interiérů. Vedle vizuálního zážitku jsou i příspěvkem k historii christianizace balkánských zemí.

podoby viry palac slechticen

(red), foto: MZM


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...