Světový festival krátkých filmů Future Shorts se vrací do Brna!

Brno, 4. června 2013 - Světový festival krátkých filmů Future Shorts se po třech měsících vrací do Brna. Historicky druhé promítání festivalu Future Shorts Brno se bude konat 4. června ve 20:00 na nádvoří kavárny Trojka v Domě pánů z Kunštátu. Před a po skončení promítání krátkých filmů se diváci mohou těšit na audiovizuální doprovodný program v režii Hertz|Kunst-Plattform.

Film-a-klapka-02

Future Shorts je největší síť festivalů krátkých filmů na světě, která 4x ročně přináší výběr toho nejlepšího ze světové produkce tohoto žánru. Jeho hlavní myšlenkou je společenský zážitek z filmu, který funguje jako spojovací element mezi diváky nehledě na polohu, věk, sociální postavení nebo politický názor.

Přesně této představy se drží také pořadatelé festivalu Future Shorts Brno – skupina zapálených studentů z Masarykovy univerzity v Brně – kteří už mají za sebou první úspěšné promítání, jež se konalo v kavárně Trojka v březnu. „Člověk se tu cítí spíše jako součást komunity, než jako divák festivalu, který má přesně vymezený harmonogram a hranice...“ zněla reakce jednoho z nadšených návštěvníků vyprodaného promítání.

Future Shorts oslavuje ty nejlepší a nejvíce inovativní krátké filmy a spojuje globální příběhy s globálním publikem. Jarní program festivalu se skládá z 6 krátkých filmů, které vznikly na 4 kontinentech. Každý je jiný - jak zpracováním, tak příběhem. Všemi se ale proplétá téma objevování, změny a snahy žít a užít si svůj život. Sledujeme polského fotbalového rozhodčího, Korejce, který se znenadání setká se svým otcem, malého chlapce snažícího se porozumět světu dospělých, stoletou švédskou babičku, která každý den plave, nečekaný zvrat na bazénové párty a ctižádostivého bubeníka, který nastupuje na elitní školu. Všechny filmy byly oceněny na prestižních mezinárodních filmových festivalech.

Filmy jsou promítány v originálním znění s českými i anglickými titulky, takže mohou nalákat také zahraniční studenty, návštěvníky Brna či místní komunitu cizinců. Filmová projekce na netradičním místě pod širým nebem má jistě šanci obohatit kulturní život v samém středu města Brna.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události