24. ročník Tmavomodrého festivalu pro zrakově postižené děti a mládež

Brno, 14. května 2013 - Ve dnech 15.-19. května pořádá Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s TyfloCentrem Brnoa pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky 24. ročník Tmavomodrého festivalu. Tmavomodrý festival je nejen mezinárodní hudební přehlídkou pro zrakově postižené děti a studenty, na kterou každoročně přijíždí do Brna kolem sto padesáti účastníků s různými vadami zraku. Jeho součástí jsou letos také dva koncerty.

Tmavomodry festival

Ve středu 15. května v 19,30 se koná v Sále Dominik benefiční předkoncert, jehož výtěžek je určen právě pro Tmavomodrý festival. Účinkovat budou brněnské kapely Čankišou, Lidopop a Ukulele orchestra jako Brno, které se rozhodly podpořit Tmavomodrý festival společně. Druhým koncertem budou ve čtvrtek 17. května v 18.00 v Sále Břetislava Bakaly již tradičně „Hvězdy ve tmě“, letos v podání Antona Mészárose a Pavla Fajta.

Divadélko Fortel působící na brněnské divadelní scéně již přes deset let, ve spolupráci s občanským sdružením Nová Akropolis, vystoupí po oficiálním zahájení letošního Tmavomodrého festivalu ve čtvrtek 16. května v 18.30 v Sále Břetislava Bakaly představením s názvem „Brněnské pověsti“. V souboru vedle sebe působí nevidomí herci s herci bez handicapu, díky čemuž dochází k zajímavé a obohacující formě spolupráce.

Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program, který organizuje TyfloCentrum Brno, o.p.s. Jedná se o tradiční dvoudenní výstavu kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené, které si zájemci mohou na místě vyzkoušet, prezentaci škol výcviku vodících psů, a úplně poprvé se uskuteční prezentace s názvem „Od kolébky po aktivní stáří“ – prezentace organizací poskytujících péči a služby pro nevidomé a slabozraké v Brně a v Jihomoravském kraji, nebude chybět prodejní výstava výrobků z chráněné dílny HapAteliér.

Všechny tyto akce se konají v pátek 17. května od 13.00 do 17.00 hodin a v sobotu 18. května od 9.00 do 13.00 hodin ve foyer sálu Břetislava Balaky a ve venkovních prostorech. V sobotu je program obohacen setkáním zrakově postižených uživatelů výpočetní techniky, jehož součástí je i finále soutěže Memoriál Zdeňky Vernarské, která je určena nevidomým uživatelům výpočetní techniky.

Festival vrcholí v pátek 17. května, kdy se od 13.00 do 17.00 hodin v Sále Břetislava Bakaly koná veřejná přehlídka koncertních vystoupení dětí a mládeže se zrakovým postižením čítající všechny hudební žánry, hru na nástroje, sólový i sborový zpěv. Na tuto přehlídku letos naváže koncert s názvem “Hvězdy ve tmě”.

Na všechny akce kromě níže uvedených koncertů je vstup volný.
Vstupné (snížené vstupné platí pro studenty, ZTP/ZTPP a důchodce):
Benefiční předkoncert Čankišou, Lidopop a Ukulele orchestra jako Brno 200,-/100,-
Hvězdy ve tmě 90,-/60,-


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události