24. ročník Tmavomodrého festivalu pro zrakově postižené děti a mládež

Brno, 14. května 2013 - Ve dnech 15.-19. května pořádá Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s TyfloCentrem Brnoa pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky 24. ročník Tmavomodrého festivalu. Tmavomodrý festival je nejen mezinárodní hudební přehlídkou pro zrakově postižené děti a studenty, na kterou každoročně přijíždí do Brna kolem sto padesáti účastníků s různými vadami zraku. Jeho součástí jsou letos také dva koncerty.

Tmavomodry festival

Ve středu 15. května v 19,30 se koná v Sále Dominik benefiční předkoncert, jehož výtěžek je určen právě pro Tmavomodrý festival. Účinkovat budou brněnské kapely Čankišou, Lidopop a Ukulele orchestra jako Brno, které se rozhodly podpořit Tmavomodrý festival společně. Druhým koncertem budou ve čtvrtek 17. května v 18.00 v Sále Břetislava Bakaly již tradičně „Hvězdy ve tmě“, letos v podání Antona Mészárose a Pavla Fajta.

Divadélko Fortel působící na brněnské divadelní scéně již přes deset let, ve spolupráci s občanským sdružením Nová Akropolis, vystoupí po oficiálním zahájení letošního Tmavomodrého festivalu ve čtvrtek 16. května v 18.30 v Sále Břetislava Bakaly představením s názvem „Brněnské pověsti“. V souboru vedle sebe působí nevidomí herci s herci bez handicapu, díky čemuž dochází k zajímavé a obohacující formě spolupráce.

Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program, který organizuje TyfloCentrum Brno, o.p.s. Jedná se o tradiční dvoudenní výstavu kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené, které si zájemci mohou na místě vyzkoušet, prezentaci škol výcviku vodících psů, a úplně poprvé se uskuteční prezentace s názvem „Od kolébky po aktivní stáří“ – prezentace organizací poskytujících péči a služby pro nevidomé a slabozraké v Brně a v Jihomoravském kraji, nebude chybět prodejní výstava výrobků z chráněné dílny HapAteliér.

Všechny tyto akce se konají v pátek 17. května od 13.00 do 17.00 hodin a v sobotu 18. května od 9.00 do 13.00 hodin ve foyer sálu Břetislava Balaky a ve venkovních prostorech. V sobotu je program obohacen setkáním zrakově postižených uživatelů výpočetní techniky, jehož součástí je i finále soutěže Memoriál Zdeňky Vernarské, která je určena nevidomým uživatelům výpočetní techniky.

Festival vrcholí v pátek 17. května, kdy se od 13.00 do 17.00 hodin v Sále Břetislava Bakaly koná veřejná přehlídka koncertních vystoupení dětí a mládeže se zrakovým postižením čítající všechny hudební žánry, hru na nástroje, sólový i sborový zpěv. Na tuto přehlídku letos naváže koncert s názvem “Hvězdy ve tmě”.

Na všechny akce kromě níže uvedených koncertů je vstup volný.
Vstupné (snížené vstupné platí pro studenty, ZTP/ZTPP a důchodce):
Benefiční předkoncert Čankišou, Lidopop a Ukulele orchestra jako Brno 200,-/100,-
Hvězdy ve tmě 90,-/60,-


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události