Brno přivítá 24. ročník přehlídky pro zrakově postižené Tmavomodrý festival

Brno, 7. května 2013 – V Brně se uskuteční již 24. ročník mezinárodní hudební přehlídky pro zrakově postižené děti a studenty Tmavomodrý festival. Akce, kterou pořádá Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s TyfloCentrem Brno se uskuteční od 15. do 19. května. O programu informoval tiskový mluvčí TIC Radek Švéda.

TMF1

Na festival každoročně dorazí kolem sto padesáti účastníků s různými vadami zraku. Jeho součástí budou letos také dva koncerty. Ve středu 15. května v 19.30 zahrají v Sále Dominik brněnské kapely Čankišou, Lidopop a Ukulele orchestra jako Brno. Výtěžek benefičního koncertu bude věnován Tmavomodrému festivalu. V pátek 17. května pak celý festival uzavře koncert Hvězdy ve tmě, letos v podání Antona Mészárose a Pavla Fajta

Divadélko Fortel působící na brněnské divadelní scéně již přes deset let, ve spolupráci s občanským sdružením Nová Akropolis, vystoupí po oficiálním zahájení letošního Tmavomodrého festivalu ve čtvrtek 16. května v 18.30 v Sále Břetislava Bakaly představením s názvem Brněnské pověsti. V souboru vedle sebe působí nevidomí herci s herci bez handicapu, díky čemuž dochází k zajímavé a obohacující formě spolupráce.

TMF2Doprovodný program dá nahlédnout do světa zrakově postižených

Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program, který organizuje TyfloCentrum Brno. Zájemci si například budou moci vyzkoušet kompenzační pomůcky pro zrakově postižené v rámci tradiční dvoudenní výstavy. Poprvé se uskuteční prezentace organizací poskytujících péči a služby pro nevidomé a slabozraké Od kolébky po aktivní stáří. Chybět nebude ukázka výcviku vodících psů nebo prodejní výstava výrobků z chráněné dílny HapAteliér.

Všechny tyto akce se konají v pátek 17. května od 13.00 do 17.00 hodin a v sobotu 18. května od 9.00 do 13.00 hodin ve foyer sálu Břetislava Balaky a ve venkovních prostorech. V sobotu je program obohacen setkáním zrakově postižených uživatelů výpočetní techniky, jehož součástí je i finále soutěže Memoriál Zdeňky Vernarské, která je určena nevidomým uživatelům výpočetní techniky.

Festival vyvrcholí v pátek 17. května, kdy se od 13.00 do 17.00 hodin v Sále Břetislava Bakaly koná veřejná přehlídka koncertních vystoupení dětí a mládeže se zrakovým postižením čítající všechny hudební žánry, hru na nástroje, sólový i sborový zpěv.

Na všechny akce kromě koncertů je vstup volný. Vstupné na benefiční předkoncert Čankišou, Lidopop a Ukulele orchestra jako Brno stojí 200,-/100,-. Na koncert Hvězdy ve tmě se dostanete za 90,-/60,-.

Tmavomodrý festival se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky.

(red)


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události