Mladí divadelníci z celého světa se setkají během pěti festivalových dní v Brně

Brno, 15. dubna 2013 - Přípravy Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2013 spějí ke svému vrcholu. Organizátoři – studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně – odpočítávají poslední dny do odstartování 23. ročníku festivalu, který proběhne od úterý 16. 4. 2013 do soboty 20. 4. 2013 a bude tematicky protkán fenoménem kontrastů.

Divadelni-masky

V hlavním programu této vzdělávací akce se představí 13 divadelních škol z Bulharska, České republiky, Číny, Jihoafrické republiky, Kazachstánu, Mexika, Polska, Rakouska, Rumunska, Slovenska a Švýcarska. Rozličné inscenace zhlédne pětičlenná mezinárodní porota ve složení Alexander Jerie (ČR), Vladimír Hulec (ČR), Sylvia Huszár (Maďarsko), Eduardo Rovner (Argentina) a Noel Witts (Spojené království). Na slavnostním závěrečném ceremoniálu budou porotou uznané nejpozoruhodnější výkony oceněny soškou Marta.

Další linii programu tvoří offprogramová představení, která představují tvorbu domácích studentů Divadelní fakulty JAMU. (Vstup na tato představení je zdarma, je však nutné si vyzvednout vstupenku ve festivalovém Infocentru.) Festivalové večery zaplní Encounter Nights, ve středu 17. 4. 2013 pak největší festivalová party – Meeting Point Party v klubu Fléda. V rámci festivalu proběhnou dvě setkání pedagogů zúčastněných zahraničních škol, každé ráno se uskuteční diskuze, brněnské ulice oživí pouliční divadlo a zájemci nejen z řad účastníků festivalu budou moci navštívit dva workshopy – pohybový jazzového tance a přednáškový zaměřený na dramatiku zemí Visegradské čtyřky.

Představení se budou odehrávat v Divadelním studiu Marta, Divadle na Orlí / Hudebně-dramatické laboratoři JAMU, Divadle Husa na provázku, Divadle U stolu a HaDivadle a také na půdě Divadelní fakulty JAMU. Vstupenky na jednotlivé inscenace (na hlavní program v rozmezí 50–100 Kč) a také na Meeting Point Party (100 Kč / 150 Kč) budou od pondělí 15. 4. 2013 k zakoupení ve festivalovém Infocentru, které se již tradičně bude nacházet v budově Divadelní fakulty JAMU (Mozartova 1, 602 00 Brno) a otevřeno bude mít každý festivalový den od 9.00 do 21.00. V Infocentru budou rovněž k dispozici veškeré festivalové materiály a informace. V případě, že představení nebude vyprodané, vstupenky se budou 15 minut před začátkem doprodávat na místě v daném divadle.

23. ročník festivalu se koná pod záštitami rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, primátora statutárního města Brna, hejtmana Jihomoravského kraje, ministryně kultury České republiky, České komise pro UNESCO a European Network of Cultural Administration Training Centers.

Festival finančně podpořili International Visegrad Fund, statutární město Brno a Nadace Život umělce. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Spolupořadateli jsou Centrum experimentálního divadla, p.o. a MuseYou, o.s.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...