Fléda se pátečním koncertem připojí k charitativnímu projektu Movember

Brno, 27. listopadu 2012 – Jako sraz sňatkových podvodníků bude možná vypadat páteční večer na Flédě. Klub se připojil k mezinárodní charitativní akci Movember, která má za cíl upozornit na riziko rakoviny prostaty a jejímž poznávacím znakem jsou mužné knírky. Programu pátečního večera bude vévodit koncert francouzské kapely Dat Politics. Z každé zakoupené vstupenky Fléda věnuje 10 Kč na podporu Movemberu.

fleda_movemberparty

V České republice je rakovina prostaty nejčastější formou rakoviny u mužů – každý rok jich na ni zemře 1 600, což odpovídá počtu 13 denně, diagnostikována je u pěti tisíc mužů ročně. Movember vyzývá každý rok v listopadu muže z celého světa, aby si vypěstovali knír, pomohli tak získat finanční prostředky a zvýšit povědomí o této zrádné nemoci. Statisíce jich na výzvu reaguje. U nás probíhá akce počtvrté a k světovým osobnostem jako jsou Daniel Craig, Orlando Bloom, Johny Depp se přidávají ty české – Ondřej Brzobohatý, Roman Holý, Matěj Ruppert, Jan P. Muchow, Jakub Kohák a mnozí další.

Muži, ženy, s knírkem či bez mají ojedinělou šanci podpořit tento projekt v Brně, kde se 30. listopadu připojuje k této charitativní akci brněnský klub Fléda. Lidi se mohou těšit nejen na množství kníratých týpků, které se jen tak nevidí, ale i na kultovní elektro popovou dvojici Dat politics z Francie. Jejich koncerty jsou explozí pozitivní energie a nenechají žádnou taneční nožku klidnou. No a zatančit si na jejich zábavné synthdisco spolu s desítkami „sňatkových podvodníků" a přispět tím na dobrou věc, je nabídka, která se neodmítá! Součástí akce bude i soutěž o hodnotné ceny, které vyhraje nejhezčí, nejdelší a nejbizarnější knír a párty s Ava Djs a Cat Flu DJs až do rána.

Movember je složenina anglického slangového výrazu pro knírek a názvu měsíce listopad. Projekt funguje v Kanadě, Jihoafrické republice, Finsku, Nizozemsku, Dánsku, Norsku, Belgii, České republice, Španělsku, Hong Kongu, Singapuru, Francii, Německu, Švédsku, Švýcarsku a Rakousku. Lidé pěstují nebo podporují pěstování kníru, registrují se na Movember.com a pomáhají tak bojovat s rakovinou prostaty.

V předprodeji lze zakoupit speciální vstupenku za 120 CZK (pro účastníky soutěže o knír po akreditování na stránkách Flédy a pro studenty VUT a MU), ostatní dají za vstup 180 Kč, na místě pak 220Kč.

(red), foto: archiv klubu Fléda


Související články: