Kubo Ursiny v čele reinkarnované kapely Provisorium vystoupí na Flédě

Brno, 20. listopadu 2012 - Kubo Ursiny, syn pověstného skladatele, zpěváka, muzikanta a scénáristy Deža Ursinyho, vystoupí společně s reinkarnovanou kapelou svého otce Provisorium ve čtvrtek 22. listopadu na Flédě.

kubo_ursiny_fleda

Provisorium, skupina Deža Ursinyho, momentálně zažívá znovuzrození. Dežův syn Kubo, sám úspěšný skladatel a zpěvák, se totiž rozhodl oživit otcův odkaz a obnovit jeho „značku“ v podobě již zmíněné kapely Provisorium.

Výsledek zní více než autenticky. Přispívá k tomu jak Kubův zpěv, neschopný popřít geny svého otce, tak i vynikající výkon talentované skupiny. Tu tvoří šest vynikajících hudebníků: klávesista Valér Miko, kytaristé Juraj Turanský a Peter Vavro, baskytarista Roman Mezei, bubeník Jozef Krupa a saxofonista a flétnista Marian Jaslovský. Ten je druhým pojítkem mezi otcovým a synovým Provisoriem, jelikož s Dežom za jeho života hrál a po jeho smrti o něm napsal úspěšnou monografii Pevniny a vrchy (1997).
Třetím a posledním průsečíkem je pak kytara Gibson The Paul, jež původně patřila Dežovi a která se po jeho smrti oklikou přes

Bulharsko dostala zpět ke Kubovi a momentálně na ní hraje Juraj Turanský.
Po téměř dvaceti letech tak budete mít znovu možnost uslyšet na živo písně z alb Stejný tanec (1992), Příběh (1994) a k tomu navíc několik pečlivě vybraných starších písní. To je unikátní příležitost, kterou si není radno nechat ujít.

22. 11. 2012, Fléda club, Brno
Cena: předprodej 180 Kč / na místě 220 Kč, Indies, DPL, Fléda báreček, SMSticket.cz, Ticketstream, Ticketportal

Zdroj: Fléda


Související články: