Filmová přehlídka VISIONS OF LIGHT odhaluje prostor mezi beznadějí a radostí

Brno, 26. října 2012 – Ve dnech 1. - 3. listopadu se v brněnském kině ART již pošesté uskuteční unikátní filmová přehlídka VISIONS OF LIGHT. Dramaturgie tohoto festivalu nabídne filmovým „fajnšmekrům“ příležitost zhlédnout dalších devět skvostů z klenotnice světové kinematografie, které zatím českému divákovi z různých důvodů zůstaly utajeny. Všechny uvedené snímky se vyznačují vysokou uměleckou hodnotou, originalitou a vizuální působivostí.

visions-of-light

Přehlídka VISIONS OF LIGHT si v minulých letech získala své příznivce nejen díky pozoruhodné dramaturgii a originálním lektorským úvodům ke všem uvedeným filmům, ale také díky neopakovatelné atmosféře, kterou každoročně vytváří dva vášniví filmoví nadšenci - organizátoři této přehlídky Petr Šoupal a Duncan Hendy.

„Naším cílem je stejně jako v minulých letech projekce filmů, jejichž obsahová i formální podoba předstihla dobu svého vzniku, má stálou platnost a jejich tvůrci se přes leckdy původní odmítání stali klasiky a ikonami. Stále se také snažíme, aby se jednalo o filmy, jež nebyly v České republice z nejrůznějších důvodů v minulosti promítány a nebo se tak stalo okrajově, případně před dlouhou dobou. Umělci jako D. W. Griffith, Fritz Lang, John Huston, Wim Wenders nebo Werner Herzog nešli ve svých kariérách jednoduchou a běžnou cestou průměru, stejně jako jí nešla anglická zpěvačka PJ Harvey. A tomu odpovídají i filmy, v nichž se objevují. Jsou inteligentní, ojedinělé a fascinující,“ říká Petr Šoupal, první z organizátorů projektu.

„Výběr titulů nebývá nikdy snadný. V pokladnici kinematografie se skrývá mnoho klenotů zapadaných prachem, ne všechny ale vyhovují tématu letošního ročníku. A jaké že je téma? Snad beznaděj? Snad radost? Copak mohou existovat jedna bez druhé. Tak jako se z ticha vynoří zvuk, zanechá v nás dojem, probudí vize, aby se opět rozplynul v bezhlesné nicotě, tak se skrze obraz na filmovém plátně pozorný divák učí chápat svět kolem i sám sebe. Vkročte beze strachu do světa mihotavých stínů, otevřete svou mysl bez předsudků osudům filmových hrdinů, nesuďte, ale posuzujte, nechte své smysly a emoce, aby vám ukázaly pravou cestu. Film je hlubokomyslná a dobrodružná výprava do lidské mysli. Tak vyrazte, vnímejte a hlavně… bavte se!“ – dodává druhý z tandemu organizátorů projektu Duncan Hendy.

Přehlídka bude zahájena ve čtvrtek 1. listopadu v 17:00 hod. filmem režiséra D. W. Griffitha z roku 1919 – Zlomený květ. Celkově bude uvedeno devět pozoruhodných filmových snímků různých žánrů, které se budou promítat každý den od 17., 19. a 22. hodiny. Závěrečným filmem přehlídky bude filmové zpracování hudebního alba PJ Harvey – Let England Shake, které bude uvedeno v sobotu 3. listopadu ve 22:00 hod. Vstupenky budou k dostání v pokladně kina ART na Cihlářské 19 v Brně za jednotnou cenu 90,- Kč. Součástí festivalu bude tradičně i tematická výstava filmových plakátů. Bližší informace o programu přehlídky včetně popisů obsahu jednotlivých uváděných filmů najdete na www.visionsoflight.cz

Program filmové přehlídky VISIONS OF LIGHT 2012:

čtvrtek 1. listopadu
·    17:00 - Zlomený květ / Broken Blossoms, 1919, režie D. W. Griffith
·    19:00 - Šarlatová ulice / Scarlet Street, 1945, režie Fritz Lang
·    22:00 - Poraž ďábla / Beat The Devil, 1954, režie John Huston

pátek 2. listopadu
·    17:00 - Alice ve městech / Alice in Cities, 1974, režie Wim Wenders
·    19:00 - Písečná žena / Woman in Dunes, 1964, režie Hiroshi Teshigahara
·    22:00 - Stroszek , 1977, režie Werner Herzog

sobota 3. listopadu
·    17:00 - Právě teď / Meantime, 1984, režie Mike Leigh
·    19:00 - Nepijte vodu / Don´t drink the Water, 1994, režie Woody Allen
·    22:00 - PJ Harvey: Let England Shake, 2011, režie Seamus Murphy

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události