Festival Dny italského filmu představí nejen italskou kinematografii

Brno, 3. října 2011 – Letos už po čtvrté se v Brně uskuteční filmová přehlídka italské kinematografie. Festival Dny italského filmu během čtyř dní uvede sedm snímků, z nichž se každý významným způsobem zapsal do dějin italského filmu. Ani letos nebude chybět pestrý doprovodný kulturní program, který návštěvníky blíže seznámí s italskou gastronomií či historií.

italie250

„Smyslem festivalu je přinést návštěvníkům krátký, ale kvalitní historický exkurz do italské kinematografie. Myslím, že z programu si nakonec každý vybere film podle svého vkusu, protože mezi snímky vždy najdete komedii, historické drama, horor, akční filmy a samozřejmě nechybí ani trocha romantiky,“ říká ředitelka festivalu Merzia Fialová. Festival chce návštěvníkům představit nejen italskou kinematografii, ale bude se věnovat i gastronomii, hudbě, tanci a cestování. „Letos také nově pořádáme vzdělávací dopolední blok pro školy, který je věnovaný jednomu mezníku v historii země – sjednocení Itálie v roce 1861,“ dodává Fialová.

Doprovodný kulturní program tak hned první den představí italskou gastronomii pod taktovkou kuchařského mága Emanuela Ridiho. O víkendu se mohou návštěvníci těšit na italský tanec a cestování - v sobotu taneční dvojce Duo di Positano předvede sicilský lidový tanec Tarantella, neděle pak bude patřit toulkám po italských regionech, konkrétně po Sardínii.  

Emanuele_Ridi250

Filmovou část ve čtvrtek zahájí drama Bio ráj (1988). Na něj druhý den naváže historický film My jsme věřili (2010), který zpracovává téma sjednocení země v 19. století. Páteční večer uzavře beseda s filmovým kritikem Martinem Jirouškem na téma „mafie ve filmu“, kterou zakončí promítání akčního snímků Milán – Palermo: Návrat (2007). Víkendový program bude více odlehčený. Na sobotu jsou připraveny hned dvě komedie – Můj nejlepší nepřítel (2006) a Život je krásný (1997) od Roberta Benigniho, která bude promítána zcela zdarma. Poslední den diváci uvidí romantický snímek Tři metry nad nebem (2004) a celý filmový palmal uzavře horor Já nemám strach (2002).

Pořadatelem festivalu Dny italského filmu je Klub přátel italského filmu. Festival se uskuteční za finanční podpory Jihomoravského kraje. Partnery festivalu Dny italského filmu 2011 jsou: Turistické informační centrum města Brna, CK Azzurro, Student Agency a společnost Alimentari Brno.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...