Druhý ročník festivalu Divadelní svět Brno slavil úspěchy

Brno, 6. června 2011 - V Brně proběhl druhý ročník mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno (27.5. – 3.6. 2011) a nabídl na více než sto divadelních představení z České republiky i zahraniční. Atraktivní program přilákal na 30.000 diváků, kteří si užívali divadelního svátku v ulicích, na náměstích a také na scénách téměř všech brněnských divadel.

 

div.svet3

Vrcholem festivalového programu bylo vystoupení francouzského souboru Bouffes du Nord s inscenací Magická flétna. Představení režiséra Petera Brooka, jemuž byl festival také věnován, sklidilo bouřlivý ohlas při obou svých reprízách. Krásného přijetí se dostalo také další Brookově inscenaci Warum Warum, v jehož monodramatické podobě excelovala Miriam Goldsmithová. Doprovodný cyklus filmových projekcí souvisejících s tvorbou Petera Brooka pravidelně zaplňoval sál brněnského Kina Art, jedno představení proběhlo v sále Reduty, a nabídl první kompletní Brookovu filmovou retrospektivu v České republice.

Mezi divácky nejúspěšnější představení patřila také vystoupení francouzského La Licorne Theatre s představením Spartakus či německého souboru Ton und Kirschen s Králem Ubu. Divadlo Husa na provázku připravilo divadelní maraton Kde Shakespeare můj, v jehož rámci byly uvedeny inscenace z cyklu Jirka Kniha hledá autora. Celodenní podívaná se odehrávala ve všech  prostorách Divadla Husa na provázku a provázela ji skvělá atmosféra dovršená opékáním buřtů u ohně.

div.svet2

Zatímco Noc kejklířů, jež festival zahajovala, byla poznamenána deštivým počasím, závěrečnou osluněnou Slavnost masek navštívilo více než 10.000 diváků. Festival proběhl za finanční podpory Statutárního města Brno, Jihomoravského kraje, Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod a Ministerstva kultury České republiky. Třetí ročník Divadelního světa Brno proběhne v termínu 9.- 16. června 2012.

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události