Na Brno bafne nový divadelní festival

Brno, 14. listopadu 2011 - Čtrnáct představení ve dvou dnech nabídne nový brněnský festival amatérského divadla – divadelníBAF!, který proběhne 25.–26. listopadu v Sálu Břetislava Bakaly. Na festivalu zahrají soubory z Brna a okolí, přijedou též divadla z Teplic, Kladna nebo Bratislavy. Festival není žánrově vymezen, na své by si tak měl přijít každý divák – program nabízí jak zábavu a osvědčené komedie, tak drama i napětí, hry klasické i moderní. Malým divákům jsou určeny dvě pohádky v pátečním dopoledni.

Hlediste-sedacky-prazdne

„Festival jsme otevřeli všem souborům a jsem rád, že nás čeká pestrý program. Chceme divákům ukázat, že i amatérské divadlo přináší zajímavé divácké zážitky,“ řekl Alexandr Průša, festivalový náčelník.

Součástí festivalu budou také rozborové semináře – každé představení zhodnotí odborní lektoři. Těchto hodnocení se mohou diváci účastnit též a mohou do nich i vstupovat. „Pro soubory je takováto zpětná vazba cenná, mohou se dozvědět, co si o jejich práci myslí lidé z oboru. Diváci zase mají možnost nahlédnout do zákulisí divadelní hry, padají zde zajímavé názory. A koneckonců mohou sami tvůrcům říct, jak se jim divadlo líbilo,“ uvedla Klára Slivoňová, festivalová vůdkyně.

V lektorském sboru zasednou dramatik, překladatel a pedagog Pavel Trtílek, režisérka Sára Šimků, student režie Lukáš Kopecký a hlavní organizátor liberecké přehlídky Na(ne)čisto, ochotnický herec a režisér, Pavel Skála. Festival pořádají divadlo poPUD, o.s., a Turistické informační centrum města Brna, p.o. Letos se bude konat první ročník.

(red)


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce

Žádné události