Letní shakespearovské slavnosti lákají na hvězdná jména a režii Jiřího Menzela

Brno, 30. dubna 2014 – Na přelomu července a srpna ovládnou velké nádvoří hradu Špilberk Letní shakespearovské slavnosti. Patnáctý ročník divadelního festivalu, který je věnován dílu dramatika Williama Shakespeara, se letos odehraje v od 21. července do 10. srpna 2014 a jeho návštěvníci se mohou těšit na hry Sen noci svatojánské, Zkrocení zlé ženy, Veselé paničky windsorské, Richarda III. a překvapení letošního ročníku – premiéru komedie Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela.

LSS

Hlavními hvězdami letošní premiéry jsou Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Václav Jílek, Petra Horváthová, Lenka Zahradnická, Radúz Mácha, Jan Révai, Pavel Nový a další. Předprodej vstupenek na brněnská představení Letních shakespearovských slavností bude zahájen v pondělí 5. května 2014 v 10.00 v centrálním předprodeji Turistického informačního centra města Brna, na adrese Radnická 2 a dále v online předprodeji TIC města Brna na www.vstupenky.ticbrno.cz. Ceny vstupenek se pohybují od 300 Kč do 680 Kč.

Letní shakespearovské slavnosti se tradičně konají pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky. Pořadatelem je Agentura Schok ve spolupráci s Turistickým informačním centrem města Brna, Ogilvy & Mather Morava a Muzeem města Brna. Generálním partnerem shakespearovských slavností je již patnáctým rokem tuzemská finanční skupina PPF.

foto: archiv pořadatelů


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně