Festival Redfest představí inscenace mladých režisérů

Brno, 1. listopadu 2012 – Festival Redfest otevře již pošesté scénu Divadla Reduta konfrontačnímu setkání domácích inscenací s těmi přespolními. Letos se Redfest zaměřil na inscenace mladých režisérů, kteří svou tvorbou vyjadřují jasný, někdy až nekompromisní názor a postoj ke světu. Redfest se koná na prknech Divadla Reduta od 2. do 9. listopadu 2012.

ucpanej_system_reduta

Dejvické divadlo přiveze 4. listopadu do Brna oslavovanou inscenaci Michala Vajdičky Ucpanej systém, která v dějinách českého divadla prozatím drží prvenství v užití množství sprostých slov na jevišti. Vulgarita zde však není samoúčelná, přesně vystihuje společnost a duševní rozpoložení ztracených existencí, o nichž hra vypovídá. Kritička Marie Reslová o inscenaci napsala: „Ucpanej systém v Dejvickém divadle je silná, ohromně zábavná, ale i krutě aktuální inscenace. Člověk se směje, až mu tečou slzy a přitom je mu vevnitř spíš k pláči." V roli Boha zamatlaného od exkrementů exceluje Ivan Trojan, další prapodivné štamgasty jednoho pajzlu dokonale ztělesňují Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot, Václav Neužil a jiní.

A Studio Rubín odehraje 5. listopadu inscenaci Federer - Nadal, v hlavních rolích s Jakubem Prachařem a Markem Taclíkem. Pět setů autorského divadla o nezničitelných hrdinech naší doby přenese posvátnou trávu wimbledonského All England Clubu přímo do federer_nadal Reduty.

Z Činoherního klubu do Reduty zavítá 6. listopadu Čičvákova autorská inscenace Kukura vypovídající o stavu divadla. V hlavní roli se představí Juraj Kukura, který, jak název napovídá, zahraje sám sebe – principála divadla, kterého mele tlak komerce, divadelního provozu i vlastních ambicí. Juraj Kukura byl za tento výkon nominován na nejvyšší hereckou cenu Thálie. V roli divy, na kterou se většinu příběhu čeká, vystupuje Veronika Žilková a roli režiséra alternuje Jan Hájek s Matějem Dadákem.

9. listopadu představí v rámci Redfestu Divadlo Na zábradlí slavnou adaptaci klasiky – Čechova Platonova v mistrné režii Jiřího Pokorného. V roli Sergeje Vojniceva exceluje David Švehlík, v dalších rolích pak Taťjána Medvecká, Jiří Ornest, Miloslav Mejzlík, Zdena Hadrbolcová, Pavel Liška, Petr Čtvrtníček a řada dalších.

Domácí scéna, Divadlo Reduta, uvede 2. listopadu premiéru inscenace Kabaret Kafka v režii Daniela Špinara. Inscenace přetlumočí Kafkův nejslavnější dopis – Dopis otci, ve kterém otevírá nejintimnější témata a pojmenovává svůj postoj k životu. V hlavních rolích se představí Vladimír Marek, Jiří Vyorálek, Martin Sláma, Michal Dalecký a Jiří Kniha.

Druhou redutní inscenací zahrnutou do Redfestu bude Nenápadný půvab buržoazie (7. listopadu) v režii Jana Mikuláška.

Již tradiční součástí festivalu Redfest bývá i zahraniční host. Letos jím bude 3. listopadu inscenace italské produkce Sto let tanga, která spojuje mistrné taneční umění argentinských, italských i českých tanečníků a zpěváků.

(red), foto: Archiv NDB


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události